1. Ana Sayfa
  2. Girişimcilik haberleri
  3. Yeni Nesil Lokmacı Açma Fikri

Yeni Nesil Lokmacı Açma Fikri

yenİ-Nesİl-Lokma-dukkani
6

Gıda sektörü en çok kazanç sağlayan girişimlerin başında gelmektedir. Yeni nesil lokma ise son dönemin en popüler iş modellerinden biri olmuştur. Geleneksel tarifinde şerbetle buluşan kızarmış bir hamurdan yapılmaktadır. Bu işi farklı kılan ise şerbet dökmek yerine çikolatalı soslar, meyveler ve dekoratif ürünlerle bir araya gelmesidir. Sadece Türkiye’ye özgü olmayan ve dünyanın pek çok ülkesinde farklı tariflerle yapılan bir tatlıdır. Bu nedenle yerel halkın olduğu kadar turistlerin de ilgisini çeken bir ürün haline gelmektedir. Yeni nesil lokmacı açmak için ilk düşünülecek nokta yakınlarda başka lokmacı olmamasına dikkat etmektir.

 

Yeni Nesil Lokmacı Açmanın Maliyeti

 

Tarifin özünü un, su, maya ve tuzdan yapılan bir hamur karışımı oluşturmaktadır. Kızgın yağda kızartıldıktan sonra içine hazırlanan krema doldurulur. Sonrasında müşterinin isteğine göre çikolata, meyve ve fındık-fıstık gibi süsleme ürünleri kullanılmaktadır. Ortalama 1 porsiyonun maliyeti kaliteye ve kullanılan malzemeye göre 3-5 TL arasında değişmektedir. Satış fiyatı ise yine bölgeye, porsiyonda kullanılan adede ve kaliteye göre 10-20 TL arasında değişmektedir.

Yeni nesil lokma tatlısı yapmak için gerekli diğer malzemeler için de bütçe ayırmak gerekmektedir. Kullanılacak olan diğer ekipmanlar; krema dolgu makinesi, lokma tezgahı, kızartma makinesi ve masa-sandalye olacaktır. Buradaki rakamlar makinelerin boyutlarına ve markalarına göre değişmektedir. 15.000 TL taban fiyat olarak toplam maliyeti düşünülebilir.

 

Yeni Nesil Lokma Franchise

 

Eğer kendi markamla bir lokmacı açarım diyorsanız bayilik düşünmenize gerek yok.  Ancak güveneceğiniz bir tarifiniz ve tecrübeniz yok ise, bayilik fikrini düşünmelisiniz. Yeni nesil lokma bayilik için popüler firmalara başvurabilirsiniz. Bayilik sistemi ile personel desteği, eğitim desteği, yer seçimi ve ortak reklam gibi avantajlar sağlanmaktadır. 5000 TL isim hakkı bedeli ve 50.000 TL sermaye ihtiyacından başlayan ve yükselen fiyatlarla bayilik alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap