İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İş Fikirleri
  3. Yemek Üzerine Evde Yapılabilinecek İş Fikirleri

Yemek Üzerine Evde Yapılabilinecek İş Fikirleri

yemek-yapmayi-bilmeyenlerin-isini-kolaylastiracak-mutfak-tuyolari5b9f908707c65-image(730x410)
8

Yemek Yap Para Kazan !

Yemek yapmaktan ve yiyeceklerle ilgilenmekten keyif alıyorsanız, evde yiyeceklerle ilgili bir işe başlamak sizin için oldukça keyifli olabilir. Tabi ki bu işi yaparken sağlık ve hijyen kurallarına uymak çok ama çok önemlidir.Yemek yapmayı sevenler için evde ek gelir elde edebileceği iş fikirlerini listelediğimiz makalemizi siz değerli okurlarımız için hazırladık.

UNLU MAMULLER

Hemen hemen her insan unlu mamulleri sever, özellikle biz türkler. Yemeklerde veya ara öğün olarak atıştırmalık kek, ekmek, çörek, tatlı ihtiyacını karşılamak için kurabiye yemeği sevenler için yapabileceğiniz bu ürünleri kendiniz adına satarak kar elde edebilirsiniz. Mesela kurabiye gibi belirli bir ürün üzerinde yoğunlaşarak işe başlayabilir farklı farklı çeşitlerini yapabilirsiniz. Ayrıca glütensiz veya diğer diyet uzmanlığı uygulamaları (örneğin şekersiz) hazırlayarak niş oluşturabilirsiniz.Bu ürünlerinizi gönderebileceğiniz yerel bir kafe, kahvaltı salonu, restoran’a ulaşabilir ya da bir çevrimiçi/online dükkânı açarak isminizi geniş kitlelere duyurabilirsiniz.

ÖZEL ÜRÜNLER

Başkalarının sevebileceği lezzette yapabileceğiniz özel bir ürününüz var mı? Belki farklı bir reçel, konserve ya da kahve çekirdekleri ve çikolata ile farklı bir şekerleme yapabilirsiniz. Başkaları tarafından farklı bulunarak zevk alınarak yenile bilinecek bir öğeniz varsa bunu gelir kaynağına çevirebilirsiniz. Unlu mamuller sanayinde benzer şekilde, özel ürünler talep edilmektedir. Konsinye, çevrimiçi, fuar ve sokak stant pazarlamasıyla satabileceğiniz harika hediyelik veya ikramlar üretebilir hatta bunu markanız yapabilirsiniz.

ORGANİZASYON ŞİRKETLERİYLE ÇALIŞMAK

Etkinlikler için çeşitli yiyecekler pişirmeyi seviyor musunuz? Yemek vermek büyük bir görev olsa da, birçok yemek şirketi daha küçük etkinlikler için yiyecek içecek hizmeti veren hafta sonları çalışmaları yapmaktadırlar. Aslında, bir etkinlik türü veya belirli yiyecekler gibi bir alanda uzmanlaşarak o ürün için sipariş alabilir ve bu organizasyon firmalarına satış yapabilirsiniz. Muhtemelen daha kalabalık gruplar için alacağınız siparişlerde yardımcıya ihtiyacınız bile olabilir.

KİŞİSEL YEMEK ŞEFİ OLUN !

Belki yemek yapmayı seviyorsunuz ama büyük gruplara hitap etmek size göre olmayabilir. Bu durumda başka bir seçenek daha vardır, bir ailenin kişisel yemek şefi olmak. Meşgul aileler çoğu zaman onlar için dengeli ve sağlıklı yemekler hazırlayabilecek başkalarına ihtiyaç duyarlar. Birçok kişisel şef, müşterileriyle birlikte haftada bir değerli besin öğeleri içeren yemek pişirirler. Bazıları müşterinin evinde yemek pişirirken, bazıları teslimat şeklinde almak isteyebilirler. Ayrıca bu konuda uzmanlaşmayı da düşünebilirsiniz. Örneğin, alerjisi olup kısıtlı diyetler gibi özel ihtiyaçları olan aileler için yemek yapabilirsiniz.

YEMEK EĞİTMENLİĞİ YAPMAK

Pek çok insan mutfakta becerilere sahip olmayı ve öğrenmek için para bile ödemeyi razıdırlar. Diğer yemek pişirme meslekleri gibi, bir yemek pişirme eğitmeni de pişirme veya ızgara yapmak gibi belirli bir alana odaklanabilir veya bir genelci olabilir. Evinizde yemek pişirme talimatlarını yönlendirebilir veya birisinin sizi izlemesini sağlayabilirsiniz. Ve videoları bir evde öğrenme kursunun parçası olarak satabilirsiniz. Başka bir seçenek de, YouTube’da yayınlanan ve size reklam geliri ödeyebileceğiniz kendi yemek pişirme şovunuzu oluşturmaktır.

BESLENME KOÇU SERTİFİKASI

İnsanlar sağlıkları ve gerekli besin öğelerini alıp almadıkları konusunda her geçen gün daha da bilinçlenmektedirler. Bir beslenme koçu, başkalarının sağlık hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olan bir beslenme planı tasarlamalarına ve takip etmelerine yardımcı olur. Bazı müşterilerin diyabet veya yiyecek alerjileri gibi başa çıkacak belirli sorunları olabilir. Bazıları da vegan veya glütensiz yiyecekler gibi belirli bir diyet tarzını takip etmek isteyebilir. Kayıtlı bir diyetisyen veya beslenme uzmanı olmanıza gerek kalmasa da, güvenilirliğinizi artırabilir ve daha fazla ücret kazanabilirsiniz. Veya birçok beslenme koçluğu şirketinden biri tarafından beslenme koçu olarak sertifika almayı düşünebilirsiniz.

YEMEK BLOGU SİTESİ AÇMAK

Yiyecek sevgisinden para kazanmaya başlamanın en hızlı ve kolay yollarından biri de bir yemek blogudur. Yemek tariflerinizi metin veya video aracılığıyla paylaşabilir blogunuza gönderebilir, Pinterest’te paylaşabilirsiniz ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Özel düzenleme altındaki diğer gıda işletmelerinden farklı olarak, bir gıda blogunun özel gıda kuralları yoktur, çünkü gıda ürünlerini satmazlar. Bunun yerine, bağlı kuruluş pazarlaması, reklamcılık veya bir yemek kitabı ile kendi ürünlerinizi oluşturma gibi çeşitli diğer seçeneklerle gelir elde edebilirsiniz.

SOSYAL MEDYA SAYFASI ve YOUTUBE KANALI AÇMAK

Yapmış olduğunuz yemeklerin tariflerini sosyal ağlarda paylaşarak, belirli bir kitleye ulaştıktan sonra çok ciddi gelirler elde edebilirsiniz. Gerek gıda sektörü ile ilgili firmaların ürünlerini kullanıp reklamlar yapıp gerekse, youtube kanalı açarak reklam geliri elde edebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap