İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Ek İşler
  3. Yazın Yapılabilecek İş Fikirleri, Yaz Aylarında Yapılabilecek İşler

Yazın Yapılabilecek İş Fikirleri, Yaz Aylarında Yapılabilecek İşler

yaz-aylarında-yapılabilecek-işler

Kış aylarında yapılabilecek işler nelerdir sorusuna yanıt vermiştik. Bu yazımızdan sonra yaz aylarında yapılabilecek işler de merak edilmeye başlandı. Bu sebep ile yazın yapılabilecek iş fikirleri nelerdir sorusuna yanıt verdik. Lafı daha fazla uzatmadan yazımıza geçelim.

Yazın Yapılabilecek İş Fikirleri

Yılın belirli dönemlerinde bazı işler, diğer işlere göre daha fazla gelir sağlamaktadır. Bu sebep ile yaz aylarında yapılabilecek işler, merak konusu olmuştur. Bu işler arasında limonata satmak, seyyar satış yapmak ve aksesuar satmak gibi işler vardır.

Seyyar Satış Yapmak

Seyyar bir işletme, yaz aylarında çok karlıdır. Özellikle satılan ürüne göre, kazanacağınız para fazlasıyla değişkendir. Yaz aylarında birçok ürün, her yerde satılabilir. Seyyar olarak satabileceğiniz birçok ürün bulunmaktadır. Bunların başında dondurma, su ve aksesuar gelmektedir. Yazın dondurma satarak para kazanmak veya yazın su satarak para kazanmak gibi bir düşünceniz varsa, bu düşüncenizi gerçekleştirebilirsiniz. Su ve dondurma, her yerde satabileceğiniz ürünler arasında yer almaktadır. Aksesuar ise, daha çok tatil bölgelerinde satılmaktadır. Özellikle yöresel aksesuar ürünler, turistlerin ilgisi çekmektedir. Bu sebep ile otellere, plajlara ve turistlerin çok olduğu bölgelere yakın durup aksesuar satarsanız, kazanacağınız para mutlaka fazla olacaktır. Bu durumda dolar kurunun avantajını kullanarak sadece 1 dolar karşılığında ürün satabilirsiniz. Turistler, 1 doların çok az olduğunu düşüneceği için 1 ürün değil, en az 2-3 adet ürün satın alırlar.

limonata-satmak
limonata-satmak

Limonata Satmak

Yaz aylarında yapılabilecek işler arasında en çok tercih edilenidir. Özellikle doğal olması, birçok kişinin limonata almasını sağlamaktadır. Bu iş için şirin bir tezgah kurabilir ve hemen satmaya başlayabilirsiniz. Sizlere önerimiz; plajlara yakın olan bölgeler ve etrafta alışveriş yapılabilecek bir işletmenin olmadığı yerleri tercih etmenizdir. Bu sayede limonata satarak para kazanmak mümkün mü sorusuna kendiniz cevap bulmuş olacaksınız. Bahsettiğimiz noktalara dikkat ederseniz, limonata satarak para kazanabilirsiniz. Burada müşteri devamlılığını sağlamak çok önemlidir. Bu neden ile satacağınız limonata, hem lezzetli hem de fiyat performans ürünü olmalıdır.

yazın-şapka-satmak
yazın-şapka-satmak
Yazın Şapka Satmak

Yazın hem seyyar hem de küçük bir dükkanda yapılabilecek bir iştir. Bu neden ile yazın yapılacak işler ve yazın yapılacak ek işler arasına bu işi de ekleyebiliriz. Kış aylarında soğuktan korunmak için bere ve atkı satın alıyorsak, yaz aylarında da bu durum şapka için geçerlidir. Bu sayede yazın şapka satarak para kazanmak mümkündür. Sermayeniz az ise, seyyar olarak başlayabilir ve yaz dönemi boyuna böyle devam ettirebilirsiniz. Daha çok para kazanmak istiyorsanız, mutlaka plaj bölgelerini tercih etmenizi öneririz. Seçeceğiniz ürünler, göze hitap etmeli ve gündemde yer alan markalardan olmalıdır. Ürünün original olup olmaması, pek önemli değildir. Bu sebep ile toptancıdan toptan şapka satın alabilir ve bu işe başlayabilirsiniz.

Aşçılar İçin Ek İş Fikirleri, Aşçıların Yapabileceği Ek İşler

Yorum Yap

Yorum Yap