İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İş Fikirleri
  3. Uyurken Bile Sizlere Para Kazandıracak 10 İş Kolu

Uyurken Bile Sizlere Para Kazandıracak 10 İş Kolu

uyurken-para-kazanma-iş-önerileri
8

İnsanlar artık günde 24 saat, haftanın yedi günü para kazanmanın yolunu arıyorlar.  Bu yazımızda sizlere uyurken bile para kazandırabilecek 10 iş kolu önerisinde bulunuyoruz. Keyifli okumalar.

 

Uyuruken Bile Para Kazanmayı Sağlayan İş Fikirleri

1. E-ticaret Sitesi Kurmak

Eğer hali hazırda bir ürün satıyorsanız veya satmıyorsanız kesinlikle online bir mağaza açmayı düşünmelisiniz. Niş e-ticaret siteleri online satın alımların büyük bir kısmını kapsıyor.. Ürünlerinizi arayan müşterilerinize ulaşmanın en iyi yolu çevrimiçi bir mağaza kurmaktır. Bebek evi mobilyaları yapıyor olmanız ya da organik köpek maması hazırlıyor olmanız fark etmez, internette her şeyin bir alıcısı vardır. Bir web-hosting hizmeti, alan adı ve e-ticaret yazılımı satın aldıktan sonra işletmeniz hemen online faaliyete geçecektir.

2. İçerik Sitesi Açmak

Günümüzde insanlar akıllarına gelen her şeyi arama motorlarında arıyor ve Google gibi arama motorlarının görevi sizi en iyi içerik siteleri yönlendirmek oluyor. Eğer bilginiz veya ilginiz olan bir konuda bir içerik sitesi açarsanız, yeterli içeriği sitenizde bulundurduğunuz sürece bu site size yıllarca uykunuzda para kazandıracaktır. Örneğin, teknolojiye ilgili iseniz, teknolojik ürünlerin bilgilerinin bulunduğu bir içerik sitesi açabilirsiniz yada bir arabalarla ilgili bir içerik sitesi. Konu tamamen size kalmış, siz sadece bir alanda içerik üretin.

3. Online Eğitmenlik Hizmeti Sağlamak

Online kurslar hızla büyüyen bir pazar, eğer bir konuda uzmanlığınız var ise kesinlikle o konuda bir videolu eğitim hazırlayın ve bu eğitime ihtiyacı olduğunu düşündüğünüz kitleye kursunuzu satmaya çalışın. Udemy gibi online videolu eğitim kurslarının kolayca satılabildiği platformları deneyin ve kurslarınızı öğrencilerinize farklı reklam kanallarından ulaştırmayı deneyin. Örneğin, eğer bir programlama dili biliyorsanız, programlama dili öğrenmek isteyen milyonlarca kişi için bir video eğitim hazırlayın ve uygun bir fiyattan satmaya başlayın.

 

4. Stok Fotoğraf Satışı Yapmak

Eğer fotoğraf çekmeye meraklı ve yetenekli iseniz, stok fotoğraf satmayı deneyin. Stok fotoğraf piyasası milyon dolarlık bir alan ve hızla büyüyor. Firmalar ve kişiler websitelerinde veya reklamlarında kullanmak için internet hazır fotoğraflar satın alıyorlar. Bu fotoğrafları siz çekerek Shutterstock gibi stok fotoğraf sitelerinde satarak uyurken para kazanmanın keyfini yaşayın.

5. Mobil Oyun Üretmek ve Pazarlamak

Mobil oyun piyasası milyar dolarlık bir alan ve Türkiye’de de en çok para harcanan sanal ürünlerden bir tanesi. Mobil oyunları diğer uygulamalardan ayıran, kısa süre popüler kalabilecek oyunlar ile hızlı bir şekilde gelir elde edebilmeniz. Güzel bir oyun fikrini eğlenceli bir şekilde hayata geçirirseniz. Oyununuz bir iki ay boyunca indirilecektir ve oyun içinde sattığınız özellikler sayesinde iyi bir gelir elde etmeniz mümkün.

6. Kripto Para Alım ve Satım

Kripto paralar sansasyonel varlıklar olarak bizlere yansıtılsa bile, gelecek vaad eden gerçek bir para birimi olacağını kanıtlamış durumdadır. Bitcoin ve Ethereum gibi güvenilir kripto paralara yatırım yaparak veya madenciliğini yaparak uyurken para kazanmanın en yaygın yöntemlerindendir. Ufak bir bütçe ile başlayıp karınız ile bu işi büyütebilirsiniz.

7. Hisse Senetleri Al/Sat

Gelecekte başarılı olacağına inandığınız bir halka arz edilmiş şirketin hissesini alarak siz uyurken onların sizin yerinize çalışmasını sağlayabilirsiniz. Bir açıdan o şirketin sahibi oluyor ve işe gitmek zorunda olmuyorsunuz. Şirket başarılı giderse hisse sentlerinizin değeri artıyor ve siz de para kazanmış oluyorsunuz. Bu yöntem günlük al/sat ile karıştırılmaması gerekiyor. Hisse senetleri al/sat yapabilmek için bu alanda bilgiye ihtiyacınız var fakat geleceğine kişisel olarak inandığınız bir şirketten hisse almak bundan tamamen farklı bir bakış açısı.

 

8. Youtube Kanalı Açmak / Youtuber Olmak

İlgilendiğiniz bir alanda veya kendi hayatınızı anlatabileceğiniz bir Youtube kanalı açarakta uyurken gelir elde edebilirsiniz. Youtube videoları bir kere yüklendikten sonra yıllarca izlenme aldığı sürece size gelir getiriyor. Hemen güzel bir kamera bulun ve en çok ilgi duyduğunuz alanda videolar çekmeye başlayın. Unutmayın bir çok kişi sizin yapacağınız şeyi deniyor olacak ve bir kaç video çekmeniz yeterli olmayacak. Bunun için kendinizi buna adayın ve sürekli video çekin, Youtube’a yükleyin.

9. Fikir ve Projelere Yatırım Yapmak

Eğer uyurken para kazanmak istiyorsanız, başkalarının sizin yerinize çalışacağını anlamanız gerekiyor. Başkalarının sizin yerine çalışması demek, bir platformun veya kuruluşun ürün dağıtımı ve gelir sağlamasını yapması gerektiğini belirtiyor. Bir arkadaşınızın veya tanıdığınız girişim fikrine yatırım yapın ve onların şirketi büyütmesini izleyin. Unutmayın bu yatırımın büyük rakamlar olmasına gerek yok. Biriktirdiğiniz 10 bin TL ile bile bunu gerçekleştirebilirsiniz. Fakat elinizdeki para kadar hisse alabileceğinizi de unutmayın.

10. Ekip Kurarak İş Bölümü Yapmak

Uyurken para kazanmanız kendi düzgün bir işinizin olmayacağı manasına gelmiyor. Güzel ilerleyen bir sanal veya fiziksel bir işiniz olabilir. Eğer başkalarınızın sizin yükünüzü almasına izin verirseniz yani bir ekip kurarsanız, siz çalışmıyorken onlar çalışıyor olacak ve bu da size gelir sağlayacak. Örneğin, şirketinizde pazarlamayı siz yapmak yerine bir kişiye bu görevi verirseniz siz onu yaptığınız sürede başka bir iş yapabilir veya ailenizle vakit geçirebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap