İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İş Fikirleri
  3. Türkiye’de Olmayan İş Fikirleri (Yüksek Kazançlı)

Türkiye’de Olmayan İş Fikirleri (Yüksek Kazançlı)

surdurulebilirlik-danismanligi

Bu yazımızda konumuz Türkiye’de olmayan iş fikirleri. Sizlerle Türkiye’de olsa bile tam anlamıyla türkiye’de denenmemiş iş fikirleri paylaşacağız. Eğer Türkiye’de olmayan ve denenmemiş iş fikri arayan bir girişimciyseniz dünyadaki gelişmeleri yakınen ve yoğun bir şekilde takip etmeniz gerekli.

Dünyada girişimcilerine ciddi ölçüde para kazandıran ancak Türkiye’de yapılmamış birçok iş fikri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Yatırımcılar için yeni iş fikirleri genellikle belirli ölçülerde riskler barındırsa dahi; doğru bir planlama sürecinin ardından hayata geçirildiği takdirde önemli ölçüde para kazanmak mümkündür.

Türkiye’de Denenmemiş İş Fikirleri

Şimdi sırasıyla ülkemizde bulunmayan ve dediğimiz gibi bulunsa bile tam anlamıyla denenmemiş, iyi yatırım yapılmamış iş fikirlerini paylaşalım. Türkiye’de olmayan iş sektörleri 2021 ve yeni yeni yaygınlaşan iş girişimlerine yer verdiğimiz listede sizler için 10 popüler iş fikri listeledik.

1-) Sürdürülebilirlik Danışmanlığı

Sürdürülebilirlik Danışmanlığı

“Sürdürülebilirlik” kelimesini artık hayatımızın her alanında duyacağımızdan emin olabilirsiniz. Son yılların ve önümüzde ki gelecek senelerin en trend kelimelerinde birinin sürdürülebilirlik olacağı şüphesiz bir gerçek. Dünya üzerindeki bir çok kaynağın devamlılığı konusunda çok ciddi bir tehlikeyle karşı karşıya kaldığı ve devamlılığın sağlanabilmesi için yapılan tüm çalışmaları çatısı altında toplayan terime Sürdürülebilirlik diyebiliriz. Bu alan ülkemizde de oldukça yeni ve bir çok büyük şirket bünyelerinde sürdürülebilirlik departmanlarını oluşturmaya çoktan başladı bile. Konu ile ilgili yeterli araştırmaları yapıp, yeterli bilgiye sahip olduğunuz takdirde sürdürülebilirlik danışmanlığı yapabilir ve bunu şirkete bile dönüştürebilirsiniz. Ciddi kazançlar elde edebileceğiniz yeni bir alan olduğunun altını tekrar kalın puntolarla çizmek isteriz.

2-) Drone Kiralama Şirketi

Drone Kiralama

Son yılların en trend araçlarından birisi de drone. Dünyada oldukça geniş kitlelere yayılan drone, ülkemizde de oldukça popüler. Hatta ülkemizde drone fabrikaları açılmaya başladı. Ama drone satın almak bir çok insan için oldukça tuzlu. Dolayısıyla insanların özel günlerinde kullanabileceği droneler için bir kiralama hizmeti sağlayabilirsiniz. Bu işi yapan birkaç bireysel kullanıcı bulunuyor ancak ülke genelinde hizmet veren profesyonel bir işletmenin henüz bulunmadığını hatırlatmak fayda var. Hatta bu işi bir mobil aplikasyonla da desteklerseniz ve doğru hedef kitleye ulaşacak şekilde reklam ve pazarlama yaparsanız, oldukça kazanç sağlayabileceğiniz bir iş kolu olabilir.

3- Dikey Tarım

Dikey Tarım

Ülkemizde kısa zamanda yaygınlaşması beklenen dikey tarım aslında verimli toprakların ve ekilebilir alanların dramatik bir şekilde azalması ile ortaya çıkan bir fikir. Toprak her geçen gün bereketini kaybederken, üretim miktarlarının da bu durumla ters orantılı olarak artması durdurulamazken dikey tarım sıfır atık şehirler ve yaşam alanları oluşturarak dünyaya sahip çıkmak için oldukça etkileyici bir çözüm sunuyor.

Bu konu ile ilgili sitemizde ayrıntılı bir yazımız bulunmakta. İncelemek için tıklayınız: Dikey Tarım Yöntemi Nedir? Nasıl Yapılır?

4- Emeklilik Danışmanlığı

Türkiye’de olmayan hizmetler arasında bir sektör. Yine dünya’da oldukça popüler bir iş fikri olup ülkemizde bir örneğine tam anlamıyla rastlanılmamış bir iş kolu. Emeklilik yaşının yükselmesi ile birlikte 65 yaş ve üzeri insanları da hedef alan yeni iş fikirleri son dönemlerde oldukça popüler olmaya başladı. Bu bağlamda emeklilik danışmanlığı nedir, bu konu üzerine ne gibi çalışmalar yapılabilinir, araştırmanız da fayda var. Çok yakında bu konuyla ilgili sitemizde de bir yazı paylaşacağız. 65 yaşını dolduran ve emekli olan amca ve teyzlerimizin tek istediği şey torun sevmek değil, bilesiniz 🙂

5-) Evcil Hayvan Otelleri

Türkiye’de olmayan iş fikirleri arasında bir diğer faktör ise evcil hayvanlar için açılan otellerdir. Evcil hayvanların konaklayabileceği ve sahiplerinin rahat edebileceği oteller dünyanın pek çok ülkesinde faaliyet göstermektedir. Geliri son derece yüksek olan bu oteller hem kişilere hem de evcil hayvanlara kolaylık sağlamaktadır.

Türkiye’de eski dönemlerde bu oteller denenmeye çalışılmış; ancak istenen başarı da yakalanamamıştır. Özellikle büyük şehirlerde çalışan kişilerin tatil döneminde ya da mesai saatleri içinde evcil hayvanlarını bırakabilecekleri bir alan olması da büyük avantaj sağlamaktadır. Bu sektör ile ilgilenen kişiler firmalar da Türkiye’de bulunmaktadır. Yani yakın zamanda evcil hayvan otellerini Türkiye’de de görebilmek mümkün olacaktır.

6-) Kinetik Enerjiyi Elektriğe Dönüştürme

Polonyalı bir şirketin projesi olan ve daha önce pek çok ülkede de denenmiş olan bu proje, Türkiye’de henüz sağlanmamıştır. Proje kapsamında ise insanların kullanmış olduğu taşıtlarda oluşan kinetik enerji elektrik enerjisine çevrilmektedir. Türkiye’de pek çok firma tarafından sağlanabilecek bu projenin maliyeti düşük; fakat getirisi son derece yüksektir. Hatta ülkemizde bu projeye olumlu bakan farklı firmalar da bulunmaktadır.

7-) E-Spor Sektörü

E spor, dünyada yoğun ilgi gören sektörler arasında yer almaktadır. Hatta pek çok firma büyük yatırımlar sağlamakta ve kişilerin desteklenmesine de olanak göstermektedir. Özellikle yeni takımların kurulması ve firmaların sponsorluk yapması da yine ülke ekonomisine katkıda bulunmaktadır. Türkiye’de olmayan iş fikirleri arasında mutlaka değerlendirilmesi gereken bu sektör, aslında yüksek getirisi olan sektörler arasında yer almaktadır. Bu alanda turnuvalar düzenlenmekte ve firmalar da ülkeler de isimlerini tüm dünyaya duyurabilmektedir.

😎 Siber Güvenlik Şirketi

Bu nasıl bizim ülkemizde yok demeyin. Türkiye’de kurumsal düzeyde işletmelere siber güvenlik desteği ve hizmeti sağlayan şirketlerin neredeyse tamamına yakınının yabancı ülkelere ait şirketler olduğunu biliyor musunuz? Yerli bir siber güvenlik şirketi kurarak sektörde hızlı bir ilerleme şansı elde edebilmeniz içten bile değil. Tabiki bu konuda deneyimli insanlarla çalışmanız ve ciddi yatırım yapmanız gerektiğini söylememize gerek bile yoktur.

9-) PİRAMİT ÇİFTLİK

Piramit çiftlik

Piramit çiftlik artık dünyada örnekleri hızla artan ve yaygınlaşan bir iş kolu haline geldi. Bir çiftlik hayal edin kademeli olarak dizayn edilmiş , en üst katında tavuklar yaşıyor , bir alt katta ise balıklar var ve tavuklardan düşen artıklarla besleniyor, Sistemdeki domates ve marullar ise balıkların yüzdüğü su ile sulanıyor. Son olarak bu çiftlik güneş enerjisiyle çalışıyor!

İlginizi çektiyse sitemizde bu konu ile ilgili detaylı bir yazımız bulunmakta: Yeni Bir Tarım Projesi: PİRAMİT ÇİFTLİK

10-) Güneş Enerjisinden Para Kazanma

Güneş Enerjisi

“Güneş Enerjisinden, güneş panelleri vasıtasıyla elektrik sağlayıp tasarruf etmeyi biliyorduk da, güneş enerjisinden para kazanmak da nedir?” dediğinizi duyar gibiyiz. Bu iş kolu da Türkiye’de pek denenmeyen ama bir çok ülkede oldukça yaygınlaşan bir iş girişimi.

 

Detaylı yazımız için tıklayınız : Güneş Enerjisinden Para Kazanmak

Diğer iş fikirleri için bizleri takipte kalın. Sağlıcakla ve sevgiyle kalın….

Yorum Yap

Yorum Yap