İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Girişimcilik haberleri
  3. Sermayesiz Para Kazanmak İçin 7 İş Fikri!

Sermayesiz Para Kazanmak İçin 7 İş Fikri!

yeni-is-fikirleri-sermayesiz-para-kazanma-yontemleri
18

Sermayesiz İş Fikirleri

Ülkemizde ticari girişimlerde bulunmak için karşılaştığımız en önemli sorun ne yazık ki sermayedir. Birçok girişimci yeteri kadar anaparası olmadığı için   istediği iş fikrini hayata geçiremiyor. Sermaye elde etmek için öncelikle sermaye istemeyen bazı iş fikirleri ile ek gelir elde etmeye odaklanabilir ve bir sonraki işleriniz için sermayenizi oluşturabilirsiniz..

Bu yazımızda, sermayeniz olmadan para kazanabileceğiniz etkili 7 iş kurma fikrine yer vereceğiz. Son dönemlerde revaçta olan ve güzel kazançlar elde edebileceğiniz sermayesiz iş fikirleri arasında öne çıkanları sizler için derlemeye çalıştık. Lakin tabi ki de belirtmek gerekir ki, listedeki her iş fikri sizin için uygun olmayabilir.

 

1. İÇERİK ÜRETMEK – İÇERİK SAĞLAYICILIĞI

Günümüzde sermayesiz bir şekilde hızla para kazanabileceğiniz platform tabi ki internet. Bu sebeple eğer internetten az çok anlıyorsanız ve özellikle haber siteleri, sosyal medya hesapları, forumlar için ilgi çekici içerikler oluşturabilecek durumdaysanız, ciddi düzeyde kazanç sağlayabilirsiniz.

Fiverr, Bionluk, R10 gibi sitelerde hemen bugün bile iş arayışına girebilirsiniz.

2. EV HİZMETLERİ SUNMAK

Evlere yönelik hizmetler geliştirebilir ve sunabilirsiniz. Mesela bebek, çocuk bakıcılığı, ev tamir hizmetleri, ev temizliği, su tesisatı, elektrik tesisatı gibi benzeri konularda hiç sermayeye sahip olmadan çalışabilirsiniz. Son dönemde ev tamir ve tadilat işlerinde çok ciddi boşluklar var.  Bu tip hizmetlerden elde edilen kazançların hiç de yabana atılan cinsten olmadığını belirtmek de fayda var.

3. SATIŞ (Dropshipping)

“Sermayem olmadan nasıl satış yapabilirim ki ” diyenlerden olabilirsiniz . Ancak Dropshipping ile hiç sermayeniz olmadan da satışlardan komisyon alarak para kazanmanız mümkün ( Bu konuyla ilgili çok ciddi ve geniş kapsamlı bir içerik bu ay içerisinde sitemizde yayınlacak). İnternet üzerinden dropshipping hizmetleri için internetin sağlamış olduğu fırsatları iyi kullanmanız gerekecek. Örneğin Instagram, satış için odaklanabilecek en iyi platformdan bir tanesidir.

İncele: instagram’dan para kazanmak

4. DANIŞMANLIK HİZMETİ

Herhangi bir alanda uzmanlığınız varsa, danışmanlık; sizlere para kazandıracak en iyi yollar arasında yer alıyor. Hemen hemen her alanda danışmanlık hizmeti almak isteyen kurum ve kuruluşlara sıkça rastlamak mümkün.Danışmanlık yaparak para kazanmanız ilk etapta zor olabilir çünkü insanlar muhtemelen sizi tanımıyor olacak. Kendinizi tanıtmak için ilk etapta yalnızca referans edinmek amacıyla danışmanlık yapmaya çalışın. Bu süreçte de sosyal medyada aktif olmayı ihmal etmeyin.

5. ÖZEL DERS VERMEK

Danışmanlık gibi bir konu ancak ek olarak özellikle çocuklara – öğrencilere ders vermek ile doğrudan ilgileneceksiniz. Ders vererek para kazanmak en kolay sermayesiz iş fikirleri arsında yer almaktadır. Halihazırda Türkiye’nin hemen hemen her noktasında ek iş için en çok önerdiğimiz iş fikridir. Ayrıca ders videoları çekip youtube üzerinden yayınlayarak da youtube’dan para kazanmak mümkün. Ya da udemy üzerinden kurslarınızı yayınlayarak da çok ciddi kazançlar elde edebilirsiniz. ( Youtube’dan para kazanmak ve udemy üzerinden para kazanmak konuları ile ilgili çok yakında bir yazı hazırlayacağız)

6. TESLİMAT HİZMETİ

Gerek dünyada gerekse ülkemizde son dönemlerde oldukça  hızlı yükselişe geçen yeni bir sektör. Hatta ülkemizde teslimat amaçlı olarak kurulan birçok firmanın da bulunduğunu belirtmek isteriz. Fakat bu firmaların neredeyse tamamı şu anda yalnızca İstanbul’da bulunuyor. Bu bağlamda eğer İstanbul’da yaşıyorsanız Uber, Careem, Olev, Yolo ve Scooty adlı teslimat servisleri aracılığıyla sermayesiz olarak para kazanabilmeniz mümkün. Tabi ki en önemli koşulu; ehliyetinizin olması.

7. MÜŞTERİ HİZMETLERİ

Ülkemizde en çok kolay bulunabilen sermayesiz ek iş fikri için rahatlıkla müşteri hizmetleridir diyebiliriz.  Bütün iş ilanı sitelerinde müşteri hizmetlerine yönelik ilanlar bulabilirsiniz. Evinizden, internet üzerinden bu hizmeti sağlayabilirsiniz. Firmaların büyük bir kısmı ilan başvurularına yüksek ihtimalle olumlu geri dönüş sağlıyor. Eğer bir de deneyiminiz varsa ya da  yabancı bir dil biliyorsanız çok daha kolay bir şekilde evden para kazanabileceğiniz bir ek iş elde edebilirsiniz.

 

Sizler için sermayesiz iş fikirleri konusunda araştırmalar yapmaya devam edecek ve sitemizde yayınlamaya özen göstereceğiz. Bizi takipte kalın ! Fikirler.net

Eğer sizde sitemizde yazar olmak ve insanlara faydalı olabilecek içerikler üretmek isterseniz info@fikirler.net mail adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap