İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Girişimcilik haberleri
  3. Organizasyon Şirketi Kurmak
_ok_k_zd_m

Organizasyon Şirketi Kurmak

Organizasyon Şirketi Kurmak resim
13

Organizasyon Şirketi Nasıl Kurulur, Organizasyon şirketleri ne kadar kazanır,  Organizasyon şirketi açmak ne kadara mal olur, franchise organizasyon şirketi açılır mı, KOSGEB’den destek alınır mı gibi bir çok soruya cevap bulabileceğiniz fikirler.net makalesi

Hayatın ve işlerin yoğunluğu arttıkça insanlar ihtiyaç duydukları düzenlemeler için başkalarından destek almak isterler. Yoğun iş hayatı içindeki kişiler kendilerine asistan tutabilir, iş kadınları ise ev işlerinde ev işleri destekçilerinden faydalanabilirler. Peki ya düğün, nişan, bebek doğum odası hazırlığı, mezuniyet, doğum günü, baby shower partileri gibi organizasyonlar için nasıl düzenleme yapılabilir? Bu tip organizasyonların son derece meşakkatli olduğunu düşünürsek, kendi imkanlarınızla düzenlemeniz oldukça zorlayıcı olabilir. Kişilerin özel anlarını kutladığı bu tip partilerin emin ellerde olduğunu bilmek istersiniz. Peki hem kendinizi hem de hazırlık yaptığınız kişileri mutlu edecek, çok eğlenceli bu işten bir de para kazanmak istemez misiniz? Organizasyon şirketi açmak için ne yapmak gerektiğini detayları ile inceleyelim.

 

Organizasyon Şirketi Açmak Ne Kadara Mal Olur?

 

Organizasyon şirketi kurmaya karar vermeden önce piyasayı iyi araştırmalı ve rakipleri değerlendirmelisiniz. Organizasyon düzenleme işlerinin en büyük bölümünü pazarlama teknikleri oluşturur. Müşteri bulmak için iyi referanslarınız ya da internet gücünüzün olması son derece önemlidir. Bu işe ilk kez başlayacak kişilerin referansları henüz olmayacağından reklam yapılması gerekir. Bunun için oldukça makul bütçelerle internette tanıtımınızı yapabilir ve geniş kitlelere ulaşabilirsiniz. İster kuracağınız internet siteniz aracılığıyla, isterseniz sosyal medya üzerinden reklam verebilirsiniz.

 

İlk etapta alacağınız ilk işe odaklanıp, başarıyla düzenlemeniz çok önemli. Sonrasında diğer işler birbirini kovalayarak gelecektir. İlk işinizi çevrenizden birisine yaparak hem maliyeti düşük tutabilir, hem de riskleri ortadan kaldırabilirsiniz. Organizasyon şirketi açmak için gerekli evraklar ihtiyacınızdan önce bireysel olarak 1-2 iş alıp, sonrasında şirketleşmeniz tecrübenizi arttıracaktır. Sonrasında şirket açmak için standart evrakları temin ederek vergi dairesine başvurmanız halinde şirket açılışınız sağlanacaktır.

 

Organizasyon Şirketleri Ne Kadar Kazanıyor?

 

Organizasyon şirketleri için kar marjları tıpkı diğer şirketlerde olduğu gibi yaptığınız işin kalitesine bağlı olarak değişmektedir. Bu tip işletmelerde avantaj sağlayan en önemli kısım, organizasyonlarda kullanılan bazı temel gereçlerin diğer işlerde de kullanılabilir olmasıdır. Örneğin kına organizasyonu yapıyorsanız, masa düzeninde kullanacağınız ürünler diğer işlerde de kullanılabilecektir. Organizasyon işi için gerekenler şamdanlar, bohçalar, kına tepsisi, gelin tahtı vb. ürünler diğer işlerde kullanılabilecektir. Bu maliyetinizi düşürmede en önemli etkendir. Kazancın yüksek olmasını sağlamak için her işi almak yerine belli konularda uzmanlaşmanızı tavsiye ederiz. Örneğin genellikle baby shower partileri hazırlamanız, aynı tip objeleri kullanabilmeniz ve o işin piri olmanız için etkili olacaktır.

 

Organizasyon Şirketi Kosgeb

 

Her işi kurmadan ve ticarete atılmadan önce ilk sorulan soru Kosgeb desteği olup olmadığıdır. Kosgeb yeni iş yeri açacaklara ve yeni iş kuracaklara hibe kredi desteği vermektedir. Bu cazip geri iadesiz ya da uzun vadede faizsiz geri ödemeli kredilere almak sizi bir adım öne taşıyacaktır. Organizasyon şirketi kurmak kosgeb ile kolaylıkla gerçekleşecektir. İşi açtığınız ilk 1 yıl kazancınızdan ya da cebinizden gitmeden mali destek almak işinizi büyütebilmek için son derece önemlidir. Peki organizasyon şirketi kurmak isteyenler Kosgeb desteğinden faydalanabilirler mi?

 

Organizasyon şirketi açılışı yapmak isteyenler için Kosgeb hibe kredi vermektedir. Başvurunuz esnasında taleplerinizi ve işin içeriğini belirteceğiniz formları ve istenen evrakları iletmelisiniz. Ön kontrolün ardından mülakata giderek hibe kredi desteğinden faydalanabilirsiniz. Hiçbir sermaye koymadan tamamı Kosgeb hibe kredi sayesinde işinizin patronu olmanız mümkün olacaktır. Kosgeb dışında organizasyon şirketi franchise alarak da hizmet verebilirsiniz. İşi oturmuş ve tanınmış firmaların bayisi olmak isterseniz bunun için firmaların istediği koşulları yerine getirmeli ve sermaye yatırımı sağlamalısınız. Her 2 şekilde de organizasyon işi ile yüksek kazanç elde edebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap