1. Ana Sayfa
  2. Ek İşler
  3. Öğretmenlerin Yapabileceği Ek İşler, Ek İş Fikirleri

Öğretmenlerin Yapabileceği Ek İşler, Ek İş Fikirleri

öğretmenler-için-ek-iş-fikirleri

Ülkenin ekonomik olarak kötü olması ve bazı konular için ek gelir ihtiyacı duyulması, herkes için geçerlidir. Bu sebep ile öğretmenlerin de ek iş araması normaldir. Öğretmenler, diğer mesleklere göre daha çok iş yapabilir. Öğretmenin uzman alanına göre yapabileceği işler değişir. Hem genel hem de spesifik olarak, öğretmenlerin yapabileceği ek işler nelerdir sorusuna yanıt vereceğiz.

öğretmenlerin-yapabileceği-ek-işler
öğretmenlerin-yapabileceği-ek-işler

Öğretmenlerin Yapabileceği Ek İşler

Az önce bahsettiğimiz gibi öğretmenlerin yapabileceği işler değişir. Matematik öğretmeni ile beden eğitimi öğretmeni, aynı ek işleri yapamaz.

Dediğimiz gibi; spesifik öğretmenlikler dışında kalan öğretmenlikler, pek fazla ek iş yapamazlar. Daha doğrusu, meslekleri ile ilgili pek fazla ek iş imkanı yoktur. Örneğin; bir tarih ve fizik öğretmeni, özel ders vererek ve kitap yazarak gelir elde edebilir. Fakat matematik ve beden eğtimi öğretmenleri, birçok alanda gelir elde etme imkanı taşırlar.

Tüm öğretmenler, özel ders ve soru bankası dışında da gelir elde edebilir. İnternet üzerinde öğrenci ve öğretmeni buluşturan birçok platform bulunmaktadır. Bu sitelerde öğrenciler, belirli bir ücret karşılığında zor olan ödevlerini yaptırmak isterler. Öğretmenler de, ödev karşılığında ücret talep ederler ve bu sayede ek gelir fırsatı yakalamış olurlar.

Matematik Öğretmeninin Yapabileceği Ek İşler

Her şeyden önce matematik öğretmeni, özel ders vererek yüksek kazanç elde edebilir. Matematik, herkesin öğrenemediği bir dal olduğu için özel ders ücretleri de yüksektir. Bu noktada ilk okul, orta okul, lise ve üniversite öğrencilerine ders verebilirsiniz. Tecrübenize bağlı olarak saatlik ders ücretleri de değişmektedir. Matematik öğretmenleri, saatlik en az 60 TL talep etmektedirler. Bunun dışında matematik öğretmeninin yapabileceği ek işler arasında, kitap yazmakta vardır. Matematiği sevdirebileceğiniz güzel bir kitap çıkarabilirseniz, öğrenciler büyük talep gösterecektir. Ve son olarak, YouTube kanalı açarak buradan matematik dersleri yayınlayabilirsiniz. Bu sayede YouTube’dan para kazanmanız mümkün olacaktır. Bir matematik öğretmeninin yapabileceği işler arasında bu işler yer almaktadır.

beden-eğitimi-öğretmenin-yapabileceği-ek-işler
beden-eğitimi-öğretmenin-yapabileceği-ek-işler

Beden Eğitimi Öğretmeninin Yapabileceği Ek İşler

Beden eğitimi öğretmeni, uzmanlık alanına göre antrenör olabilir. Öncelikle küçük bir kulüpten başlayarak, kendini geliştirebilir ve para kazanabilir. Alanın ne olduğu önemli değil. Basketbol, futbol veya voleybol antrenörü olarak iş yapabilir. Beden eğitimi öğretmenleri, anatomi gibi birçok ders aldıkları için personal trainer olarakta iş yapabilir. Personal trainer, kişinin vücut gelişimi ile özel olarak ilgilenmektir. Bunun dışında normal vücut gelişimi eğitimcisi olabilirler. Bu işler ile gelir elde eden beden eğitimi öğretmenleri, kendi spor salonları veya altyapı tesislerini kurmaktadır. Bu sayede futbol, voleybol ve basketbol gibi alanlarda sporcular yetiştirirler. Her öğrenci, aylık ödeme yapacağı için düzenli olarak nakit akışı olacaktır. Beden eğitimi öğretmeninin yapabielceği ek işler arasında bu işler yer almaktadır.

Yorum Yap

Yorum Yap