1. Ana Sayfa
  2. Bayilik Veren Firmalar
  3. Koton Franchise Şartları 2020, Koton Bayiliği Nasıl Alınır ?

Koton Franchise Şartları 2020, Koton Bayiliği Nasıl Alınır ?

koton-franchise

Koton, hem erkek hem de kadın ürünleri satışını yapan bir markadır. Aksesuar, giyim, ayakkabı, saat, çorap gibi birçok ürün satan marka, ülkemizde oldukça popülerdir. Binlerce personeli ve  yüzlerce şubesi bulunan marka, birçok kişi tarafından oldukça sevilmektedir. Sosyal medyayı aktif kullanarak ve reklam yüzlerini genişleterek ilerleyen Koton, bayilik sistemini de aktif olarak kullanmaktadır. Bu sebep ile Koton bayiliği nasıl alınır ve Koton franchise şartları 2020 gibi birçok konu, güncel olarak sorulmaktadır. Yazımızın içeriğinde Koton’dan nasıl bayilik alabileceğiniz ve dikkat edilen noktalar yer almaktadır.

Koton Franchise Şartları 2020

Koton, diğer markalar gibi fazla şart istememektedir. Genel şartlar, Koton’un resmi internet sitesinde yer almaktadır. Bunun dışında kalan şartlar, yüz yüze görüşme esnasında belirtilmektedir.

– Daha önce perakende ve mağazacılık sektöründe tecrübesi olan,
– Kurumsal kadro oluştururken problem yaşamayacak,
– Finansal anlamda güçlü olan,
– Ekip çalışmasına yatkın ve liderlik vasfına sahip,
– Tercihen en az 1 adet yabancı dil bilgisi olan,
– Tercihen askerlik görevini yerine getirmiş,
– Koton Franchise Departmanı başta olmak üzere tüm birimler ile uyumlu çalışabilecek,
– Markayı temsil etmeye istekli ve heyecanlı,
– Girişimcilik ruhu gelişmiş ve mağazayı profesyonel şekilde yönetecek kişiler, Koton’un ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Genel olarak istenen bu şartları karşılamanız durumunda Koton franchise alma konusunda sorun yaşamazsınız.

koton-bayilik-nasil-alinir
koton-bayilik-nasil-alinir

Koton franchise bedeli, dolar ve metrekare üzerinden ücretlendirilmektedir. Metrekare başına 800$ dolar talep eden marka, mağazanın metrekaresine göre bazı ürünler için de ücret talep etmektedir. Bu ürünler; vitrin, manken, askı, bilgi işlem sistemi ve diğer mağaza araç gereçleridir. Toplam yatırım maliyeti, mağazanın lokasyonu ve büyüklüğüne göre belirlenmektedir.

Koton Bayiliği Nasıl Alınır ?

Her şeyden önce açacağınız mağaza, alışveriş merkezinde veya ana cadde üzerinde yer almalıdır. Trafiğin yoğun olduğu ve insan sirkülasyonun çok olduğu yerler, öncelikle olarak tercih edilmektedir. Bunların dışında Koton’un belirlediği kurumsal kimliğe ve mağazacılık sektörüne uygun olan bir yapı olmalıdır.

Tüm bu şartlar karşılandıktan sonra Koton ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Diğer markalar, resmi internet sitelerinde franchising başvuru formu bulundurmaktadırlar. Koton, böyle bir yola başvurmamış ve bayilik için e-posta adresi belirtmiştir. franchising@koton.com.tr e-posta adresine özgeçmiş ve bayilik hakkında düşünceleriniz olduğu e-posta göndermeniz durumunda geri dönüş yapılacaktır. Bu aşamadan sonra yüz yüze görüşme yapılacak ve bayilik ile ilgili fizibilite çalışmaları başlayacaktır. Koton yetkilleri, tüm süreç boyunca bilgileri size aktaracak ve gelişmelerden haberdar edecektir. Koton bayiliği nasıl alınır sorusunun cevabı; az önce yazılı olarak anlattığımız metinde yer almaktadır.

Bayilik veren giyim firmalarını listelediğimiz yazımız için Bayilik Veren Giyim Firmaları (2020) isimli makalemizi okuyabilirsiniz.

 

Yorum Yap

Yorum Yap