Fikirler.net’i (kısaca fikirler olarak anılacaktır) ziyaretiniz ve fikirler içeriğini kullanımınız aşağıdaki kullanım şartlarına tabidir:

Yaş sınırlamaları

Fikirler.net içeriği önceden kontrol ediliyor olmasına karşın 18 yaşından küçüklere uygun olmayabilir. Çocuklarınızın gelişimini olumsuz etkileyecek içeriklerden uzak durmasını sağlayabileceğiniz filtre yazılımları güvenli internet paketleri bulunmaktadır, bunları kullanmanızı tavsiye ederiz.İnternet’in çocuklarca güvenli kullanımı konusunda bilgilendirme için: http://www.guvenliweb.org.tr/

İçerik raporu bildirim

Fikirler, Fikirler ve Girişimcilik Dijital Enstütüsü LTD.’ne ait olup, 5651 sayılı kanun çerçevesinde yer sağlayıcı sıfatı’yla(http://www.tib.gov.tr/tr/fby_kendie.html#) hizmet vermektedir. Fikirler.net’te yazarlar tarafından oluşturulan içerikler kısa bir ön inceleme sürecine tabidir. Tarafımıza başvurulmadığı müddetçe, yayınlanan içeriğin hukuka uygunluğunu denetleme yükümlülüğümüz bulunmamaktadır. Ancak, Fikirler.net yer sağladığı içeriğin hukuka uygunluğunu sağlamaya özen göstermekte, bu nedenle yapılan her başvuruyu dikkatle değerlendirmektedir.

Bir içerikte yer alan yazılar genelde farklı yazarlara ait olmaktadır. Bu nedenle, yazılar talep edilmesi durumunda şikayet edilebilmektedir. Bunun haricinde, sitede yer alan iletişim arabiriminden bize ulaşabilirsiniz.

Şikayetleriniz kişisel haberleşme niteliğinde olmayıp, şikayetiniz ve iletişim bilgileriniz gerekli görüldüğü takdirde yayınlanabilir, üçüncü kişilerle ve/veya yasal mercilerle paylaşılabilir. Bu nedenle şikayetlerinizde ifşa edilmesini istemediğiniz beyanlarda bulunmamanızı tavsiye ederiz.

Kullanım şekli ve değerlendirme

Fikiler’de yer alan hizmetler ve içeriklerden şahsi kullanımınız için faydalanmanız gerekmektedir. fikirler tarafından sunulan hizmetlerin ve içeriğin fikirler.net’ten yazılı izin alınmadığı müddetçe ticari amaçla kullanılması yasaktır.

Fikirler.net çeşitli yazılımlar veya aletler kullanarak; izinsiz giriş yapma, veri değiştirme veya başka işlemlerle sitenin işleyişine müdahale etme veya engelleme, sitenin işleyişini kasıtlı olarak yavaşlatma, virüs vs. zararlı içerik yüklemek suretiyle fikirler.net ’e zarar verme girişiminde bulunduğunuz takdirde fikirler.net’in yasal yollara başvurma hakkı saklıdır.

Fikirler.net tescilli websitesi yönetiminin kullanımında olup, aksi yazılı olarak belirtilmedikçe üçüncü kişilerce kullanılamaz.

İçerik

Fikirler’de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemektedir. Aksine, yazarlar tamamen gerçekdışı içerik dahi üretebilirler. Fikirler ‘de yer alan içeriğe yukarıda ‘hukuka aykırı içerik ve şikayet’ kısmında belirtilen haller dışında müdahale edilmediğinden, fikirler ‘de yer alan herhangi bir bilgi, yorum, öneri, espri, ironi, tecrübe paylaşımı ve benzeri içeriğin referans alınması nedeniyle oluşabilecek (dolaylı veya doğrudan)maddi ve/veya manevi herhangi bir kaybınızdan sorumlu olmadığımızı belirtmek isteriz.

Fikirler ‘de yer alan bağlantılara/yönlendirmelere (link) ilişkin hiçbir sorumluluğumuz bulunmamaktadır. Fikirler, ziyaretçileri tarafından oluşturulan içeriklerde bağlantı ve yönlendirmelerin içeriğini kontrol etmediği gibi, içeriğin doğruluğu, yönlendirilen adreste virüs, trojan, phishing ve benzeri zararlı bir unsur olmadığı veya yönlendirilen sitenin hukuka uygun olduğu gibi veya benzeri hiçbir bir garanti vermemektedir.

Telif hakkı ve alıntı koşulları

Fikirler, bir derleme eser niteliği de taşıyıp, derleme esere (içerik) ve site kodlarına ilişkin tüm haklar(kopyalama, çoğaltma, işleme, yayma) Fikirler.net’e aittir. İçeriğe ilişkin yazarlar ile fikirler.net arasında yapılmış sözleşme hükümleri saklıdır.

Fikirler içeriğini, içeriği değiştirmemek, ilgili yazara ve Fikirler.net ’e aktif link vererek atıfta bulunmak ve ticari amaç gütmeden kullanmak kaydıyla kısmen alıntılamanız mümkündür ancak tüm bu kurallara uyulsa dahi alıntılama eserin, konularının veya başlıklarının tümünü kapsamayacak ve tam içeriğe ulaşmak için Fikirler.net ‘in ziyaret edilmesi ihtiyacını ortadan kaldırmayacak düzeyde olmalıdır.

Aksi yönde açık yazılı izin olmadığı müddetçe ekşi içeriğinin kısmen veya tamamen ticari amaçla ve/veya reklam ve benzeri gelir elde edecek şekilde kullanılması yasaktır.

Fikirler.net’in dilediği zaman, dilediği kişi veya kurumun yukarıdaki kurallara uyarak dahi alıntı yapmasını engelleme hakkı saklıdır.

Bu sayfa en son 06.01.2019 tarihinde güncellenmiştir.