1. Ana Sayfa
  2. Ek İşler
  3. Kış Aylarında Hangi Ek İşler Yapılabilir ?

Kış Aylarında Hangi Ek İşler Yapılabilir ?

kış-aylarında-yapılabilecek-işler

Yaz aylarında limonata satmak gibi işler, çok karlıdır. Aynı şekilde kışın yapılan bazı işler, yaz aylarına göre daha karlıdır. Bu işleri açıklayacağız ve kış aylarında hangi ek işler yapılabilir sorusuna yanıt vermiş olacağız. Sizlere anlatacağımız ek işleri, mutlaka daha sonra üzerinde düşünerek geliştirmeniz fayda sağlayacaktır. Bu sayede yeni iş fikri bile bulabilirsiniz.

Çatı Temizliği Yapmak

Dam olarak adlandırdığımız çatı tipleri, çatı temizliğine ihtiyaç duymaktadır.Özellikle Doğu Anadolu bölgesinde bu çatı tipini barındıran evler bulunmaktadır. Bu sebep ile çatı temizliği işini, Doğu Anadolu bölgesinde yapmak daha karlı olacaktır. Bu bölgede yaşayan insanlar, çoğu zaman çatılarını temizlemektedir fakat yine de böyle bir işe ihtiyaç duyulmaktadır. İş yapacağınız bölgeye göre, kazanacağınız para değişebilir. Çevrenizde bu işi yapan az kişi varsa, daha yüksek kazanç sağlayabilirsiniz. Tek seferlik ya da kış dönemi için anlaşma yapabilirsiniz. Kış dönemi için yapılan anlaşmalarda ortalama 1.500 TL teklif edilmektedir. Kar yoğunluğuna göre, talep edeceğiniz ücret değişmelidir. Çünkü; kar yağdıkça daha çok temizlemeniz gerekecektir. Tek seferlik çatı temizliği için 75 TL ile 200 TL arasında ücret talep edilmektedir.

Atkı ve Bere Satmak

Kış aylarında yapılabilecek en iyi ek iş; atkı ve bere satmaktır. Özellikle ani bir şekilde yağmur veya kar yağışı olduğunda, birçok kişi hemen atkı ve bere satın almaktadır. Bu ürünlerinin yanına şemsiye de ekleyebilir ve satabilirsiniz. Trendlere uygun bereler ile yüksek kazanç elde etmeniz mümkündür. Örnek olarak; bu kış dönemi neon ve basic bereler, büyük ilgi görmektedir. Bu şekilde pazarı iyi takip ederseniz, mutlaka para kazanırsınız. Seyyar olarak başlamak yerine, çok küçük olsa bile işlek bir konumda dükkan kiralamanız daha mantıklı olur. İnsanlar, bu sayede orada sabit olduğunuzu bilir ve istediklerini zaman gelip alabilirler.

kayak-eğitimi-vermek
kayak-eğitimi-vermek

Kayak Eğitimi Vermek

Bulunduğunuz şehire yakın bir kayak merkezi varsa, mutlaka değerlendirmenizi öneririz. Neredeyse 6 ay boyunca kayak eğitimi verebilir ve para kazanabilirsiniz. Bu iş, zaman ile ek işten öteye geçecektir. Dönemsel olarak elde edeceğiniz gelir, çalıştığınız kayak merkezine göre değişebilir. Kaliteli bir otelde ve kayak merkezinde eğitim verecekseniz, mutlaka güzel kazançlar elde edeceksinizdir. Bu konu ile ilgili tecrübeniz yoksa, siz de eğitim alabilirsiniz. Eğitimi alırken, hem işi öğrenirsiniz hem de eğitimci olacağınız için eğitimci gibi davranmayı öğrenirsiniz. Kayak eğitmenleri, ortalama 3.000 TL civarında maaş almaktadır. Asgari ücret ile çalışmak, bu sektör için zordur. Çünkü; bütün gününüz kayak merkezinde geçecektir ve eve ulaşmanız vakit alacaktır. Bu sebep ile eğitimciler, iş yaptıkları yerlerde kalmaktadır. Bu da bir zorunluluk haline geldiği için maaşları daha yüksek olmaktadır.

Öğretmenlerin Yapabileceği Ek İşler, Ek İş Fikirleri yazımızda göz atmayı unutmayın!

Yorum Yap

Yorum Yap