İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Girişimcilik haberleri
  3. Kendi İşini Kurmak İsteyenlere Tavsiyeler

Kendi İşini Kurmak İsteyenlere Tavsiyeler

girisimcilik-nedir-ne-degildir
4

Kendi işimi kurmak istiyorum diyenlere tavsiyeler

Girişimcilik dendiğinde hemen herkesin aklına belli bir işi başarmış,  çok yüksek yerlere gelmiş, bir şirket kurmuş ve bu şirkette söz sahibi kişiler akıllara gelir. Aslında doğru olan bu bilgide birçok eksiklik vardır. Esasında yeni bir iş için ilk adımı atmakta bir girişimcilik örneğidir.

Yeni bir iş kurmak için öneriler

Kendinize ait bir iş kurmak istiyorsunuz, sermayeniz var ancak ne tür işler yapabileceğinizi bilmiyorsanız işte sizler için altın değerinde öneriler. Bu işlerden hangilerinin sizler için uygun olduğuna kendiniz karar verebilirsiniz.

Sinema sektörünü düşündünüz mü?

Film izlemek ve izletmek sizler için keyifli olabilir mi? Hem eylenirken aynı zamanda para kazanmanın tadını çıkartın. Günümüzde yapılacak işler eski işlerin modernizasyonu olabildiği gibi yepyeni sıfırdan kurulacak işler şeklinde de olabilmektedir. Eski Yeşilçam filmlerinin modernize edilmiş bir şekli olan 5 boyutlu sinema filmleri de bunlardan. Ancak bu 5 boyutlu filmleri bir film izleme olarak düşünmeyin. Macera odası şeklinde donatılmış bir odada izleyicilerinizi eğlendirebilir ve bundan yüksek oranda gelir elde edebilirsiniz. Ülkemizde avmler de çokça rastlanılan bu tür yerlere sizde bir girişimci olarak yatırım yapıp yeni bir iş sahası oluşturabilirsiniz.

Alışveriş merkezleri dışında yoğun yaya trafiklerinin olduğu caddeler yine bu iş alanı için tercih edilebilir yerlerden. Fun park olarak adlandırılan bu iş sayesinde ortalama olarak 10-15 bin Tl arasında bir para kazanabilirsiniz. Sermayesiz işler bölümünde yer almayan bu iş sahasından yararlanmak için 200-250 bin dolar parayı gözden çıkarmanız gerektiğini de belirtelim.

Fatura tahsilatı ödeme noktası açın

Eskiler bilirler. Aybaşları geldiğinde başta bankalar olmak üzere birçok kurum önünde inanılmaz kuyruklar olurdu. Bu kuyruklar bazen metrelerce uzarken ayılanlar bayılanlar görmek olağan şeyler haline gelmişti. Ancak günümüzde teknolojik gelişmelere ödeme imkânları da dâhil oldu. Bu kuyrukların ortadan kalkmasına yardımcı olan kaynaklardan bir tanesi de fatura ödeme noktalarıdır. Bu noktalar sayesinde bankalarda sıra beklemeden elektrik, su, doğalgaz faturalarınızı hemen ödeyebilirsiniz. Sizde düşük bir sermaye ile bu tarzda bir fatura ödeme noktası açıp halkın hizmetine sunabilirsiniz.

Spor salonu açın

Çağın hastalıklarından birisi olan Obezite artık herkesçe bilinmektedir. Dünya geneli gün geçtikçe şişmanlamaktadır. Şişmanlamanın başlıca sebepleri arasında hareketsiz bir yaşam gelmektedir. Bu şekilde hayatına bir hareket katmak isteyen kişilerin şehir hayatında pek fazla alternatif olarak seçebileceği seçenekleri yoktur. Bu seçimsizlik içerisinde yapılabilecek en iyi tercih spor salonları olarak görünmektedir. Sizlerde bu tercihi kendi lehinizde kullanabilirsiniz. Merkezi ve ferah bir ortamda açacağınız spor salonu için iyi sayılabilecek bir reklamla bolca müşteri edinebilirsiniz.

İlk müşterilerinize karşı göstereceğiniz ilgi ve alaka sayesinde kısa zamanda daha çok müşteri çekebilirsiniz. Bu aşama da sizlere tavsiyemiz salonunuz için bir antrenör tutmanızdır. Çünkü salona gelecek olan müşterilerinizi yönlendirecek nasıl bir çalışma temposu içerisinde çalışacağına karar verecek işinin uzmanı olan bir yönlendiriciye ihtiyacınız olacaktır. Böyle bir hocanız olmazsa müşterileriniz kısa zamanda salonunuzun başıboş olduğunu düşünecek ve üye kaybı yaşayacaksınız.

Bkz: Spor Salonu Açma Maliyeti ve Kazanç Oranları

Takı ve aksesuar fırsatlarını değerlendirin

Bayanların takı ve aksesuarlara olan yoğun ilgisi nedeniyle takı ve aksesuar sektörü ülkemizde geniş bir kitleye hitap etmektedir. Ayrıca bu alanda kar marjının %300-400 gibi rakamlara dayanması takı tasarım işlerini çok cazip kılmakta. Sizlerde bu sektörde kendinizi göstererek yüksek kar marjından faydalanabilirsiniz.

Modern büfeler açın

Eskiden büfecilik hemen her mahallenin sokak aralarında olan bir iş sektörü halindeydi ancak zamanla büyük avmlerin açılmasıyla kapanmaya mecbur kılındı. Kapanmalarının başlıca nedenleri merkezi yerleşim yerlerin uzak olmaları ve müşteriler için büfeden alışveriş sonrası dinlenme amaçlı konaklayacak bir sandalye, tabure tarzında dahi eşyalarının olmamasıydı. Durum böyle olunca müşteriler daha konforlu yerlerin açılmasıyla bir bir köhne büfeleri terk ettiler.

Ancak büfelerin terk edilmiş olması sizin bu sektörde olmamanız gerektiği anlamına gelmez. daha modernize bir iş yeri açabilirsiniz. Üstelik bu iş yeriniz ana caddeler, otobüs duraklarına yakın olduğu zaman para kazanma şansınız çok daha fazla olacaktır. Büyümeye oldukça açık olan bu pazarda sizlerde yerinizi vakit geçirmeden alın.

 

Sizlerde aklınıza gelen tavsiye fikirleri aşağıda ki yorum kısmından diğer ziyaretçilerle paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap