1. Ana Sayfa
  2. Devlet Destekleri
  3. Karşılıksız 100 bin liraya kadar hibe verilecek !

Karşılıksız 100 bin liraya kadar hibe verilecek !

tarım-hibesi
11

Tarım ve hayvancılıkla uğraşan ya da uğraşmayı düşünen kişilere müjde!

Resmi gazetede yayınlanan ve başlangıç için yalnızca o illerde yaşayanları ilgilendirse de ilerleyen zamanlarda tüm illere yayılacak projenin detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

 

Hibe desteği

Tarımsal faaliyetlerin uzman kişiler tarafından yapılmasını teşvik amacıyla Amasya, Düzce, İzmir ve Mardin’de kırsal alanda yaşayan veya yaşamayı taahhüt eden, tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri konularında yüksekokul veya üniversite mezunu olanlara, tarımsal projeleri için 100 bin liraya kadar hibe verilecek.

Kırsal Kalkınma Destekleri

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Kırsal Kalkınmada Uzman Ellerin Desteklenmesine İlişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Hangi İllerde Geçerli

Buna göre, 2019-2020 yıllarındaki pilot uygulama kapsamında geçerli olan iller Amasya, Düzce, İzmir ve Mardin’de kırsal alanda yaşayan veya yaşamayı taahhüt eden, tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri konularında yüksekokul veya üniversite mezunu olanlar, mahallinde uygulayacakları projelere 100 bin liraya kadar hibe alabilecek.

Hangi Projeler Desteklenecek ?

Hayvansal ve bitkisel ürünler, su ürünleri, yöresel tarım ürünleri, tıbbi ve aromatik bitki üretimiyle bunların işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik projeler karar kapsamında desteklenecek.

Yalnızca 1 kez yararlanılabilecek

Desteklerin ödenebilmesi için, hibe sözleşmesinin imzalanması ve proje yatırımının tamamlanması gerekecek. Hibe desteklerinden sadece bir kez yararlanılabilecek.

Tarım ve Orman Bakanlığının söz konusu projelere yönelik diğer hibe programlarına dahil olanlar, bu karar kapsamındaki desteklerden faydalanamayacak.

kaynak: milliyet.com.tr

Yorum Yap

Yorum Yap