İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İş Fikirleri
  3. Kar Oranı Yüksek İş Fikirleri (20 İş Fikri)
Trendlerdeki Yazı

Kar Oranı Yüksek İş Fikirleri (20 İş Fikri)

is-fikirleri

Sevgili okurlarımız merhabalar! Bugünkü yazımızın konusu kar oranı yüksek iş fikirleri. Sizlere 2020 yılında yapabileceğiniz birbirinden farklı iş fikirlerini listeledik.  Bu iş fikirlerinden bazıları dükkan açmaya yönelik, bazıları ek iş, bazıları internetten para kazanma konulu ve bazıları da yeni tarım iş fikirlerini kapsamakta. Biliyoruz vaktiniz değerli, o sebeple iş fikirlerini başlık başlık kısa açıklamalarıyla belirttik. İlginizi çeken iş fikrine ait daha detaylı içeriğin bulunduğu linkleri de yazımıza ekledik.

İş fikirleri listelerken alt alta aynı sektörde listleyerek okuyucu sıkmamak adına listelemeyi biraz karışık yaptık. Keyifli okumalar dileriz.

Yüksek Kazanç Sağlayan 20 İş Fikri 

 

1- Youtube’ dan Para Kazanma

youtube para kazanma

Evvet ! İş fikirleri konumuzun açılışını youtube ile yapmamak olmazdı. Artık hemen hemen hepimizin bildiği konulardan bir tanesi youtube üzerinden para kazanmak. Ve yine hepimizin duyduğu bir kelime: youtuber’lık. Son yılların en çok tercih edilen mesleklerinden bir tanesi haline gelen youtuber’lık işi ile oldukça yüksek gelir elde etmek mümkün. Özellikle genç nesil tarafından ciddi anlamda istila edilmiş durumda olan youtube’da çok fazla sayıda kanal ve içerik var.

İşini oldukça profesyonel yürüten, başarılı bir konsept de ilerleyen ve düzenli içerik üreten youtuber’ların aylık binlerce dolar gelir elde ettiği bu pazar da sizlerde yerinizi alabilirsiniz.  İyi bir fikriniz, düzenli içerik üretebilecek zamanınız ve sağlam bir ekip ve ekipmanınız varsa hiç durmayın, binlerce dolardan söz ediyoruz 🙂

Konu ile ilgili daha ayrıntılı makalemiz için tıklayın: Youtube ile Para Kazanma

 

2-) Oto Yıkama Dükkanı Açma

Oto yıkama dükkanı açmak

Ticari anlamda zekası olan ve bir miktarda sermayesi olan biri için oto yıkamacılık işi gerçekten de karlı ve eğlenceli bir iştir. Doğru hizmeti doğru fiyata verebilirseniz gerçekten de bu işten çok paralar kazanabilirsiniz. Ancak oto yıkama dükkanı açarken dikkat etmeniz gereken en önemli kilit nokta, kuracağınız dükkanınızın gerçekten de iyi planlamış olması doğru yerde olması ve doğru bir sermaye ile girilmiş olması gerekmektedir.

Daha Detaylı Bilgi İçin Tıklayın :  Oto Yıkama Dükkanı Açma Maliyeti ve Kazanç Oranları

 

3) Kuşkonmaz Üreterek Para Kazanma

Kuskonmaz yetiştiriciliği

 Kuşkonmaz üretip Satarak Nasıl Para Kazanılır? Kuşkonmaz ismini ilk duyduğunuzda sizlerde herkes gibi bu bitkinin nasıl ve ne işe yaradığını merak edebilirsiniz. Bu merakınızın ana sebebi ülkemizde bu bitkinin yeterince iyi tanınmaması ve çok yaygın bir şekilde tüketilmemesinden ileri gelmektedir. Ancak bu gizemli sebze ile iyi bir Pazar bularak kazanç kapısı aralayabileceğinizi biliyor muydunuz?

Detay için tıklayın: Kuşkonmaz Üretip Satarak Nasıl Para Kazanılır?

 

4-) Web Sitesi – Blog Açarak Para Kazanma

İnternet Sitesinden Gelir Elde Etme

Açacağınız web sitesi veya blog ile birden fazla yöntemle para kazanmaya başlayabilirsiniz. Öncelikle site veya blogunuzda hangi konular üzerine yazacağınıza, podcast veya vlog yapacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Bu noktada sevdiğiniz bir konu olması yaptığınız işten de keyif almanızı sağlar. Tabi ki kolay olan sizin uzmanı olduğunuz konular hakkında içerikler hazırlamanızdır.

Uzmanı olduğunuz bu konuları yayınlama zamanınızda son derece önemlidir. Çünkü okuyucularınız/takipçileriniz güncel konular hakkında sizden bilgi almaya başladıkça, içeirk kalitenizle birlikte gün ve gün artacaktır. Bu işin Özü Ziyaretçi=Para denkleminde gizlidir.

Maddeler halinde web sitenizden nasıl para kazınırsınız konusunu incelemek için tıklayın: Web Sitesi – Blog Açarak Para Kazanma

5-) Tavuk Döner Dükkanı Açma

döner dükkanı açma

Tavuk döner dükkanı açma fikrini şüphesiz ki bu listeye koymasak olmazdı. Ülkemizde en çok tercih edilen iş fikirlerinden bir tanesi yüksek kar marjı ile tavuk dönercilik işi. Düşük maliyeti ve çok fazla tüketilmesinden dolayı temiz para kazandıran dönercilik işi ülkemizde kolay kolay biteceğe benzemiyor.

Tavuk dönerciliğine dair en çok merak edilen konular, tavuk döner kar oranı, tavuk döner dükkanı açma maliyeti ve nasıl açılacağına ilişkin prosedürler gibi benzeri konular.  Tüm bu sorulara yanıt verdiğimiz yazımızı okumak için tıklayın : Tavuk Döner Dükkanı Açma Maliyeti ve Kazanç Oranları

6-) Kaz Yetiştiriciliği

kaz yetiştiriciliği

Kaz yetiştiriciliği oldukça karlı bir yatırım olup, Türkiye’nin her yerinde yetiştirmeye açık bir iş modelidir. Özellikle doğu bölgelerde yoğunlukla tercih edilmekte ve yetiştiricisine yüksek gelir sağlamaktadır. Kaz yetiştirmek isteyen girişimciler için en önemli konu sermayedir. İşe ilk başlarken çok yüksek sermaye koymanız gerekmemektedir.

Kaz yetiştiriciliği nasıl yapılır, kaz yetiştiriciliği hibesi nasıl alınır, püf noktaları nelerdir ve tabi ki en önemli kısmı kaz yetiştiriciliği kar oranı nedir gibi soruların cevabı için tıklayın: Kaz Yetiştiriciliği Nasıl Yapılır? Karlı mıdır ?

 

7-) Organizasyon Şirketi Kurmak

organizasyon işi kurmak

Hayatın ve işlerin yoğunluğu arttıkça insanlar ihtiyaç duydukları düzenlemeler için başkalarından destek almak isterler. Yoğun iş hayatı içindeki kişiler kendilerine asistan tutabilir, iş kadınları ise ev işlerinde ev işleri destekçilerinden faydalanabilirler.

Peki ya düğün, nişan, bebek doğum odası hazırlığı, mezuniyet, doğum günü, baby shower partileri gibi organizasyonlar için nasıl düzenleme yapılabilir? Bu tip organizasyonların son derece meşakkatli olduğunu düşünürsek, kendi imkanlarınızla düzenlemeniz oldukça zorlayıcı olabilir. Kişilerin özel anlarını kutladığı bu tip partilerin emin ellerde olduğunu bilmek istersiniz. Peki hem kendinizi hem de hazırlık yaptığınız kişileri mutlu edecek, çok eğlenceli bu işten bir de para kazanmak istemez misiniz?

Organizasyon şirketi açmak için ne yapmak gerektiğini detayları ile incelemek için tıklayın: Organizasyon Şirketi Kurmak

 

8 -) Solucan Gübresi Üretimi

Solucan gübresi üretmek

Solucan gübresi üretimi ile garantili getirisi olan bir iş kolu doğmuştur. Solucan gübresi alımı yapanların büyük bölümü organik tarım işi ile uğraşan çiftçilerdir. Organik tarımın popüler olması ile gübre üretim işine de talep de artmıştır. Solucan gübresi üretimi yapanlar hem profesyonel hem de amatör olarak çalışan kişilerden oluşmaktadır.

Solucan gübresi yetiştiriciliği nasıl yapılır ve solucan gübresi maliyeti nedir gibi sorulara detaylıca yanıt bulabilmek için okuyunuz: Solucan Gübresi Üretimi ile Yüksek Kazanç Elde Etmek

 

9-) Organik Tavuk Çiftliği Kurmak

Organik tavuk çiftliği

Kendi işini kurmak isteyenlerin es geçmemesi gereken iş fikirlerinden biri de organik tavuk çiftlikleri. Organik tavuk çiftliği kurmak günümüzün karlı iş yatırımlarından. Ayrıca otlaklarda organik olarak tavuk yetiştirmenin hem hayvan açısından hem de doğa açısından oldukça dostça ve yararlı bir yaklaşım olduğunun da altını çizmek isteriz. Detaylı bilgi için :  Organik Tavuk Çiftliği Kurmak

 

10-) Giyim Mağazı Dükkanı Açmak

giyim mağazası açmak

Bildiğiniz üzere yemeden ve giyinmeden olmuyor. Giyim mağazaları da yüksek kar oranlarıyla ve talebin her dönem fazla olması nedeniyle çok ciddi ve çok tercih edilen iş fikirlerinden bir tanesi. Dilerseniz toptancılardan kendiniz aldığınız ürünlerle belirli bir kitleye hitap eden giyim mağazası açabilirsiniz. Dilerseniz de franchise bayilik veren giyim mağazaları ile belirli bir marka üzerinden satışlar gerçekleştirebilirsiniz.

Giyim mağazası açmayı düşünenlere nacizane tavsiyemiz, sıfırdan bir mağaza açmak yerine, markaların isim avantajından yararlanarak bayilik açmanız daha mantıklı olacaktır. Sıfırdan bir mağaza açmak her daha külfetli olacak hem de ilk aşamada kendinizi çevreye tanıtmak ve isminizi duyurmak adına vakit kaybetmiş olacaksınız.

Bayilik Veren 8 Büyük firmayı listelediğimiz yazımıza göz atabilirsiniz : Bayilik Veren Giyim Firmaları (2020)

 

11-) Restoran – Fastfood Bayiliği Almak

restoran-bayiligi
Restoran bayiliği almak

Yine giyim mağazası açmak kadar ki hatta ondan daha da mantıklı iş fikirlerinden bir tanesi de yeme içme üzerine iş yeri açmak. Giyime göre çok daha fazla seçenek sunan bi iş kolu. Ev yemekleri dükkanı, pizza dükkanı, dönerci dükkanı, hamburger dükkanı hatta sushi dükkanı gibi saymakla bitiremeyeceğimiz çeşit ve konsept üzerine iş yeri açabilirsiniz. İyi bir konum, temiz bir işletme, lezzetli yiyecekler ve güler yüzlü personeller ile ömür boyu para kazanabileceğiniz bir iş yerine sahip olabilirsiniz.

Bizler eğer güvendiğiniz ve iyi yapabileceğinize inandığınız bir ürün ve yemek hizmeti fikriniz yoksa bayilik veren yeme içme firmalarına yönelmenizi tavsiye ediyoruz.  Yine giyim de olduğu gibi sıfırdan markanızı tanıtmaya uğraşmak yerine bilinir bir marka ile hizmet vermek işlerinizi beklediğiniz noktaya getirme konusunda daha fazla işinize yarayacaktır.

Sitemiz üzerinden bayilik veren firmalar kategorisinde bayilik veren restoranlar ve bayilik veren fast food zincirlerine göz atabilirsiniz. İlgili kategorimiz:  Bayilik Veren Firmalar

 

12-) İnstagram’dan Para Kazanma

instagram üzerinden para kazanma

 

Sizler alt alta aynı iş modellerini okumayın diye yazının başında da belirttiğimizi gibi karışık iş fikirleri vermeye devam ediyoruz 🙂 Şimdi tekrar dönelim internetten para kazanma modellerine. Sıradaki iş fikrimiz instagram üzerinden para kazanma. Bildiğiniz üzere instagram hergün milyonlarca kişi tarafından ziyaret edilen bir uygulama. Bu da ticari bir bakış açısıyla milyonlarca kişilik pazar alanı demek.

Instagram’dan para kazanmanın temelde iki (şimdilik) farklı yolu vardır. Bu yollar kendi içlerinde farklı metotlarla çeşitlendirilse de dediğimiz gibi temel olarak belli başlı temeller üzerinden ilerler. Bu yöntemlere dair detaylı bilgi için okuyunuz: İnstagram’dan Para Kazanmak

13-) Bıldırcın Yetiştiriciliği Yapmak

bıldırcın yetiştiriciliği yapmak

Günümüzde pek çok insan şehirlerde çalıştıkları işlerini bırakarak tarım ve hayvan yetiştiriciliği yapmaya ve bu işlerden yüklü miktarda para kazanmaya başladı. Bu karlı işlerden biri de bıldırcın yetiştiriciliği olarak biliniyor. Peki, bıldırcın yetiştiriciliği nedir ve nasıl yapılır diye merak mı ettiniz ? Bu soruların cevabını sizler için araştırdığımız yazı için tıklayınız : Bıldırcın Yetiştiriciliği Nasıl Yapılır? Maliyeti Nedir?

 

14-) Yüksek Karlı Tarım Ürünleri Yetiştirmek

tarım iş fikirleri

 

Piyasada talebin yoğun olduğu ama arzın düşük olduğu ürünler üretmek de ciddi anlamda kazanç sağlamanıza olanak tanıyor. Tarım sektörü de bildiğiniz üzere hiç bitmeyecek sektörlerden bir tanesi, dolayısıyla yetiştiricilik de bu kapsamda en önemli iş kollarından bir tanesi.   Tarım alanında üretebileceğiniz yüzlerce hatta binlerce ürün ve çeşit var.  Ülkemizde yetiştirebileceğiniz en karlı tarım iş fikirlerini listelediğimiz yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz:  Yetiştirebileceğiniz En Karlı 10 Tarım Ürünü

 

15-) Spor Salonu Açmak

spor salonu açmak

Yoğun iş temposu, teknolojinin gelişmesi ve beslenme alışkanlıklarının değişmesi sağlık sorunlarını da beraberinde getirmiştir. Obezite, günümüz modern toplumun en önemli sorunlarının başında gelmektedir. Bunun üstesinden gelmek için de diyetisyenler ve spor salonlarının müdavimi olmak zorunda kalınıyor. Düzenli olarak diyet yapan kişiler bunu desteklemek için spor da yapmaktadırlar. İşte burada spor salonlarının yararları ortaya çıkıyor. Bir spor salonu açmak karlı bir yatırım olsa da işletmesinde bazı önemli noktalara dikkat etmekte fayda vardır.

Bu önemli noktalar nedir, spor salonu açma maliyeti nedir, spor salonu kazanç oranları nedir diye merak ediyorsanız sizi hemen ilgili yazımızı okumaya davet ediyoruz : Spor Salonu Açma Maliyeti ve Kazanç Oranları

 

16-) Bayan Kuaförü Açmak

Bayan kuaförü açmak

Çoğunuzun bildiği üzere Bayan kuaförü açmak oldukça karlı bir iş dalıdır. Günümüzde sadece bayanlar değil erkeklerde zamanlarının büyük bir bölümünü kuaförlerde geçirmeye başlamıştır. Kuaför salonları artık daha modern bir görünüm alıyor. Müşteriler daha nezih ve güzel ortamlarda hizmet almak istiyor. Buna bağlı olarak da kuaför dükkânı açmanın maliyeti de artmaktadır.

Kuaför açmak için neler gerekli, maliyeti ve kazanç oranı nedir merak ediyorsanız sizi hemen ilgili konumuzu okumaya davet ediyoruz : Bayan Kuaförü Açma Maliyeti ve Kazanç Oranları

 

17-) Evde Yapılabilir En İyi İş Fikirleri ( Kadınlara Özel)

evde iş fikirleri

Bu maddeye kadar hep belli bir sermaye gerektiren işlerden bahsettik, bu maddeyi de sermayesiz para kazanmak için evde yapılabilir ek işlere ayırdık. Evden gelir elde etmek artık günümüzde oldukça kolay bir yöntem haline geldi. Biz her ne kadar ilgili maddeyi kadınlara yönelik işler  diye de belirtsek evden para kazanmak isteyen erkeklerde ilgili yazıyı muhakkak incelemeli. Evlere iş veren firmaların sayısı her geçen gün artıyor, nitekim evde yapılabilecek işlerin de arttığı gibi. O yüzden çok fazla uzatmadan eğer bu madde ilginizi çektiyse önerilen makalelerimize bir göz atın:

 

 

18-) Piramit Çiftlik Kurmak

Piramit çiftlik

İş fikirleri konumuzda sıradışı bir iş fikrini sizlere sunuyoruz… Bir çiftlik hayal edin kademeli olarak dizayn edilmiş , en üst katında tavuklar yaşıyor , bir alt katta ise balıklar var ve tavuklardan düşen artıklarla besleniyor, Sistemdeki domates ve marullar ise balıkların yüzdüğü su ile sulanıyor. Son olarak bu çiftlik güneş enerjisiyle çalışıyor! İşte bu sistemin adı piramit çiftlik. İlginizi çektiyse tamamen bu konuyu ele aldığımız yazımızı okuyabilirsiniz : Yeni Bir Tarım Projesi: PİRAMİT ÇİFTLİK

 

19-) Büfe Açmak

Büfe açmak

İş fikirleri konumuzda sıradaki fikrimiz büfe açmak! Kar oranları güzel bir iş arıyorsanız ve bir mesleğiniz yoksa ya da ben ticaret yapacağım diyorsanız, büfe açmak tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de karlı işler arasında yer almaktadır. Büfe açmak isteyenler için hazırladığımız rehberimizde sıfırdan büfe nasıl açılır, büfe açmak için neler gerekli, büfe açmanın maliyeti nedir ve büfelerin kar oranları nelerdir gibi bir çok soruya aradığınız tüm yanıtları bulabileceksiniz.

İlgili yazımızı incelemek için tıklayınız: Büfe Açma Maliyeti ve Kazanç Oranları

 

20-) Fotoğraf Çekerek İnternetten Para Kazanma

Fotoğraf çekerek para kazanma

Artık İş fikirleri sıralamaya başlayınca 3 maddede bir konu internetten para kazanmaya geliyor. Fotoğraf çekerek internetten nasıl para kazanılır ki dediğinizi duyar gibiyiz, hem de çok para 🙂 O yüzden hemen konuya girelim. İster profesyonel bir fotoğrafçı olun, isterseniz hobici fark etmez. rahatlıkla çektiğiniz yüksek çözünürlüklü fotoğrafları satabilirsiniz. Bu fotoğraflara stok fotoğraf denir. Peki ama bu fotoğrafları kimler ne için alıyor? Bu sorunun cevabı oldukça basit sizin çekip internette satışa sunduğunuz fotoğraflar genellikle yayınlar için alınır. Gazete, dergi, broşür, diğer tanıtım araçları ve hatta web siteleri bu görsellere para ödeyerek satın alırlar. Evimize giren dergi gazetelerden tutunda internette gezdiğimiz kurumsal web sitelerinde bile stok fotoğraflara rastlayabilirsiniz.

Eğer bu iş fikri ilginizi çektiyse daha detaylı bilgi alabileceğiniz makalemizi okumanızı tavsiye ediyoruz: Fotoğraf Çekerek İnternetten Para Kazanma

 


Derin bi ohh çekip yazımızı burada noktalıyoruz 🙂 Umarım yazımızı beğenmişsinizdir ve ilginizi çeken iş fikirleri olmuştur. Bu listede bulunan ya da bulunmayan iş fikirleri ile ilgili yorumlarınızı aşağıdan bizlere ve diğer okurlara iletmeyi unutmayın.

 

Yorum Yap

Yorum Yap