1. Ana Sayfa
  2. İnternetten Para Kazanma
  3. İnternetten Para Kazandıracak İşler

İnternetten Para Kazandıracak İşler

internetten-para-kazandıracak-işler

İnternetten para kazanmak hakkında birçok araştırma yapılmaktadır. Durum böyle olunca internetten paza kazandıracak işler, merak edilmektedir. İnternet sayesinde para kazanmak mümkündür fakat bazı gereksinimleri barındırmanız gerekmektedir. İnternetten kazanacağınız para miktarını arttırmak istiyorsanız, mutlaka kendinizi geliştirmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde kazanacağınız para, sürekli belirli aralıkta olacaktır. Konu hakkında tüyoları kaçırmamak için yazımızı okumaya devam edin.

İnternetten Para Kazandıracak İşler

İçerik hazırlama, yazılım, altyapı sistemleri gibi birçok iş dalı bulunmaktadır. Önemli olan kendinizi geliştirmenizdir. Her iş, az miktarda da olsa gelişim istemektedir. Klasik para kazanma yollarından değil, özgün fikirlerden bahsederek para kazanmanıza yardımcı olacağız. Lafı daha fazla uzatmadan internetten para kazandıran işler nelerdir sorusuna cevap verelim.

WordPress Uzmanı Olmak

WordPress, dünya genelinde birçok site için tercih edilmektedir. Sistemin yanlış kullanımı ve bazı eksikliklerin dolayı, WordPress uzmanı olarak adlandırabileceğimiz kişiler ortaya çıkmıştır. Bu kişiler, site ile ilgili birçok işlemi yapmaktadır. Site hızı, SEO, tema ayarları, CSS ayarları gibi birçok iş. Bunların hepsini birden öğrenmeniz zor olacaktır. WordPress ile ilgili hiç bilginiz yoksa, WordPress altyapısı bulunan bir site açmanız doğru olacaktır. Bu sayede sistemi kullanarak öğrenirsiniz. Temel gereksinimleri edindikten sonra daha çok gelişmeye gerek duyarsınız. Bu noktada devreye hem kodlama hem de sunucu güvenliği gibi birçok konu girmektedir. Gerçek bir uzman olmak istiyorsanız, en azından HTML ve CSS dillerini öğrenmeniz gerekmektedir. WordPress’in yapı taşları, bu diller üzerine kuruludur. Daha sonra sunucu güvenliği ve hızlandırma hakkında kendinizi geliştirmeniz gerekmektedir. Bu konuları öğrenirken, gelişeceğiniz için birçok konuda bilgilenmiş olacaksınız. Bu aşamadan sonra kazancağınız para, tamamen yapacağınız işe bağlıdır. Profesyonel bir kişi olacağınız için iş başı ortalama 150 TL gibi bir gelir elde edebilirsiniz. Bir sitenin tamamen yapılandırılması için 500 ile 1000 TL aralığında ücret talep edebilirsiniz. Bu süreçte piyasayı öğreneceğiniz için fiyatlar hakkında da bilgi edinmiş olursunuz. Tüm bu aşamalardan sonra WordPress uzmanı olmuş olursunuz ve WordPress uzmanı olmak, WordPress uzmanı olarak para kazanmak gibi konularda kendi içeriklerinizi oluşturabilirsiniz.

Bu anlattığımız sadece WordPress için değil, diğer sistemler için de geçerlidir.

internetten-para-kazanmak
internetten-para-kazanmak

Yazılımcı Olmak

WordPress uzmanı gibi geleceği ciddi anlamda parlak işlerdendir. Basit kodlama dilleri olan HTML ve CSS’den başlayarak, yazılım hakkında ufak bilgiler edinebilirsiniz. Mantık, hemen hemen aynı olduğu için diğer dilleri öğrenirken fazla zorlanmazsınız. Yazılımcı olmak istiyorsanız, mutlaka düzenli çalışmanız ve her zaman disiplinli olmanız gerekmektedir. Bu işi severek yapacağınıza inanıyorsanız, hiçbir zaman sıkılmazsınız. Sıkılmadığınız takdirde kazacağınız para artacaktır. Yazılımcı olmak için kursa para vermenize gerek yoktur. En başta sadece bir bilgisayar ile başlayabilir ve zamanla kendinizi geliştirebilirsiniz. Ayrıca Udemy gibi platformları kullanarak, ucuz eğitimler ile daha çok pratik yapmış olursunuz.

Bu işleri tamamen öğrendikten sonra internet üzerinden iş alabilirsiniz. Bionluk, Sadeceon ve Fiverr freelancer platformlarını kullanabileceğiniz gibi Türkçe forumlardan da iş alabilirsiniz.

Jeff Bezos’un Başarı Hikayesi için tıklamanız yeterli olacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap