İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Ek İşler
  3. İnstagram’dan Para Kazanmak

İnstagram’dan Para Kazanmak

instagram-para-kazanma-300x209
14

Instagram Üzerinden Para Kazanma

Hergün milyonlarca kullanıcı tarafından çılgınlar gibi kullanılan instagram’dan çok ciddi anlamda para kazanarak düzenli bir gelir elde edebileceğinizi söylesek ne dersiniz?  Bu yazımızda sizlere instagramdan para kazanmak konulu bir içerik hazırladık. Hemen iştahladınız ve instagramdan nasıl para kazanılır diye düşünmeye başladıysanız, doğru adrestesiniz. Okumaya devam edin..

Instagram’dan Para Kazanmanın Yolları

Instagramdan nasıl para kazanmanın temelde iki (şimdilik) farklı yolu vardır. Bu yollar kendi içlerinde farklı metotlarla çeşitlendirilse de dediğimiz gibi temel olarak belli başlı temeller üzerinden ilerler. Şimdi sırasıyla bu yöntemlerden bahsedelim.

 

Profile Reklam Almak

Öncelikle kişisel profilinizi unutun, tabii ciddi takipcili bir profiliniz yoksa 🙂 İşe  farklı bir account ile başlayacağız. Instagram’daki gayemiz kazanç elde etmek olduğu için daha profesyonel bir şekilde ilerlemeliyiz. Bundan dolayı kazanç hedefli bir instagram profiline ihtiyacımız var.

Kullanıcıların ilgisini cezbedebilecek, profili takip etmesi için kullanıcıların beğenebileceği türden bir profil oluşturmamız ve bu doğrultuda paylaşımlar yapmamız  gerekiyor. Tabi bu şekilde yazmak çok kolay ama işin en zor ve can alıcı kısmı da tam olarak burası.  Piyasayı keşfedebilmek için fazla sayıda takipçisi olan veya instagram fenomeni olmuş sayfaları inceleyip, benzer bir şekilde fikir oluşturabilirsiniz. Ki rekabeti oldukça yüksek bir piyasa olduğunu da belirtmek gerekiyor. Daha yaratıcı , özgün ve rekabet olmayan girişimlerde bulunursanız başarılı olma şansınız çok daha artacaktır. Dolasıyıla gelirinizde…

Instagramdan para kazanmak için instagram profiline reklam almak para kazanma yöntemlerinden biridir. Reklam verenler sayfanız üzerinden özel mesaj yoluyla size ulaşabilir. Potansiyel müşterileri beklemek yerine, bazı platformlar ve web siteler yardımıyla (örneğin r10.net ) sayfanızı ve hedef kitlenizi tanıtıp, reklamları kapmak için  işlemler de yapabilirsiniz. Orta çaplı hesaplar bile story ve instagram postlarına ciddi ücretlerle reklam alıp güzel ve düzenli gelir elde edebiliyorlar.  İnternetten para kazanmak hiç bu kadar kolay olmamıştı diyebileceğimiz dönemlerdeyiz.

Instagram’da Ticaret Yapmak

 Satış yapacağınız profili oluşturun ve facebook sayfanıza bağlayarak kurumsal hesaba geçin. İstatistiklerinizi takip etmek için kurumsal hesaba geçmelisiniz. Satışını yapacağınız ürün ya da ürünleri belirledikten sonra satış yapacağınız hedef kitleyi belirlemek bu işin en önemli noktasıdır. Instagram üzerinden satış yapmak için izleyebileceğiniz birkaç çeşit yöntem var.

  • Firmalar ile anlaşma sağlayarak, satış üzerinden kar ortaklığı yapabilirsiniz.
  • Eğer sizin kendinizin üretip imal ettiği bir ürün veya hizmet var ise, instagramda satışını yaparak çok daha ciddi kazanç sağlayabilirsiniz.
  • Belirli bir sermaye ile toptan ürünler alarak, stoklayıp  profil üzerinden tanıtımını yaparak satışını gerçekleştirebilirsiniz.

İnstagram Üzerinden Ne Satabilirim?

İnstagram üzerinde en çok talep gören ürünleri ve kategorileri inceleyerek ne satabileceğiniz hakkında bir çok fikir elde edebilirsiniz. Belirli bir kalıpla düşünmemenizde de fayda var, pazarın dışına çıkıp, bambaşka bir ürünle de piyasaya girebilirsiniz. Reklam alma bölümünde dediğimiz gibi özgün olmakta fayda var, ticarette özgünlük sizi marka yapar. A’dan Z’ye her şeyi satabilirsiniz(legal olmak koşuluyla). Gerisi sizin hayal gücünüze, ticari anlayışınıza ve tabi ki ekonomik imkanlarınıza kalmış.

 

Satış Nasıl Yapılır?

Müşterilerle karşılıklı güven açısından kapıda ödeme seçeneceği muhakkak olmalı. En çok tercih edilen yöntemin bu olduğunu sakın unutmayın. İnstagram sayfanızda öne çıkardığınız ürünü web siteniz var ise onunla birleştirerek, site üzerinden de satabilirsiniz. Eğer web sitesiyle senkronize çalışmayacaksınız, yani siparişlerinizi web sitesi üzerinden almayacaksanız o zaman geriye yine günümüzün en popüler satış yöntemi olan : Whatsapp kalıyor. Whatsapp üzerinden müşterilerle iletişime geçerek satışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Ürün Görselleri ve Çeşitliliği

En önemli konulardan bir tanesi de ürün görselleri. Satmaya çalıştığınız ürünün görselleri şık ve çözünürlükleri yüksek olmalı.

Ürün çeşitliliği de etkili satış yapabilmeniz için olmazsa olmaz, diğer türlü aynı ürünlerin görsellerini sürekli paylaşmak durumunda kalırsınız.

İndirim ve Kampanyalar Yaparak Öne Çıkın

Toplum olarak en zayıf noktalarımızdan biri indirim ve kampanyalardır. Normalde ihtiyacımız olmasa bile indirim ve kampanya gördüğümüzde bi acaba diyoruz. Bu sebeple potansiyel müştelerinizin ilgisini çekebilmek adına çeşitli kampanyalar ve indirimler yapın. Çekilişlerle bazı ürünler de dağıtabilirsiniz bu sayede gönderi altındaki etiketlemelerle çok daha fazla kullanıcıya sayfanızı ulaştırma fırsatı bulursunuz. Bildiğiniz üzere para harcamadan para kazanılmıyor.

Analiz

Nasıl güne başlamadan bir analiz ve satış stratejisi belirliyorsanız gün ve hedef sonunda da iyi bir analize ihtiyacınız söz konusu. Belirli bir müşteri kitlesine ve satışa ulaştıktan sonra satış yaptığınız müşterilerinizi detaylıca analiz edin. Ve daha sonraki yatırımlarınız da adımlarınızı bu doğrultu da atın ve sürekli büyümeye odaklanın. Kazandığınız paranın bir kısmını sayfanızı geliştirmeye harcayın, büyük kitleli sayfalara reklamlar vererek portföyünüzü genişletin.

 

Son olarak instagramdan para kazanmayı kafaya koyduysanız bu işe ana iş olarak değil ek iş olarak başlamanızı tavsiye ederiz. Böylece girişiminizin başarısızlıkla sonuçlanması durumunda zamanınızdan, enerjinizden ve paranızdan olabildiğince az kayıp vermiş olursunuz. Haa baktınız ki ek iş olarak başladınız ama işler giderek büyüyor ve yeterince kazanç elde etmeye başlıyorsunuz, işte o zaman tam enerjinizi, zamanınızı ve konsantrasyonunuzu bu işe ayırabilirsiniz. Çünkü işler iyi gittiği taktirde tahayyül edemeyeceğiniz kazançlar elde edebilir ve işler hiç beklemediğiniz noktalara ulaşabilir ya da sizlere bambaşka kapılar açabilir.

Bizi takipte kalın ! Fikirler.net

 

Yorum Yap

Yorum Yap