1. Ana Sayfa
 2. Devlet Destekleri
 3. Faizsiz Hayvan Kredisi Nasıl Alınır 2020

Faizsiz Hayvan Kredisi Nasıl Alınır 2020

faizsiz-hayvan-kredisi-2020

Faizsiz Hayvan Kredisi Nasıl Alınır 2020

Devlet tarafından desteklenen çiftçiler aynı desteği bankalardan da görmektedirler. Tarım ve hayvancılığın devam etmesi ve gelişmesi için çiftçilere türlü kolaylıklar sağlanmaktadır. Hali hazırda Tarım ve Orman Bakanlığı’nın çiftçilere desteğini sunmak için pek çok destek ve teşvik uygulamaları bulunmaktadır. Eğer bu destek hibelerine başvurup olumlu yanıt alamadıysanız veya başvuru şartlarını yerine getiremediğiniz için şansınızı deneyemediyseniz size yardımcı olacak bankalar bulunmaktadır. Faizsiz hayvan kredisi imkanı sunan bankaların başında Ziraat Bankası gelmektedir. Devlet bu sayede sunduğu destek ve teşvik primlerinden yararlanamayan çiftçiler için banka aracılığıyla kolaylık sağlamaktadır. Faizsiz hayvan kredisi nasıl alınır 2020 yılında değişiklikler nelerdir bu yazımızda size bundan bahsedeceğiz.

hayvan-kredisi
hayvan-kredisi

Çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olanlar Ziraat Bankası sayesinde ister hayvan almak olsun, ister mevcut alanların geliştirilmesi olsun, ihtiyaçları neyse ona göre faizsiz hayvan kredisi alabilmektedirler.

Faizsiz Hayvan Kredisi Başvuru Şartları

Her banka kredi vermeden önce müşterilerinde belli şartlar aramaktadır. Bu şekilde paralarını teminat altına alabilmektedirler. Ziraat bankası da faizsiz hayvan kredisi başvuru şartları aramaktadır.

 • İlk şart faizsiz hayvan kredisine başvuruluyorsa, hayvan küpelerinin numaralarını sunmaktır.
 • Çiftçinin talep ettiği miktar kadar taşınmaz ipotek
 • Çalışan, bordrolu 2 kefil

Bunların dışında standart kredi şartları aranmaktadır. Dosyanızın kredi için onay almasının ardından küpe numaraları sunulan hayvanlar bilirkişi tarafından incelenmektedir. Bilirkişi raporu doğrultusunda kredi 2. onayı alabilir veya reddedilebilir, bankanın ret hakkı saklıdır.

Faizsiz hayvan kredisi ödeme planı tamamen işçilerin istekleri doğrultusunda oluşturulmaktadır. İşçiler talep ederse ayrıl veya 3 aylık şeklinde geri ödeyebilmektedir. Ayrıca faizsiz hayvan kredilerinin 7 yıl sonraya kadar ödeme erteleme fırsatları da bulunmaktadır.

faizsiz-hayvan-kredisi-alma-sartlari
faizsiz-hayvan-kredisi-alma-sartlari

%0 Faizli Krediler

Ziraat Bankası, Resmi Gazete aracılığı ile %100 faiz indirimli krediler vereceğini duyurmuştur. 3 yıllık dönem boyunca verilecek kredilerin son başvuru tarifi 31.12.2020’dir. Faiz indirimi uygulanacak kredi türleri hakkında bilgiler;

 • Hayvansal üretim kredilerinde üst limit 250.000 TL’dir. Faiz indirim oranı %100’dür.
 • Büyükbaş hayvan yatırım ve işletmelerinde üst limit 5 milyon TL’dir ve faiz indirimi %50’dir.
 • Küçükbaş hayvan yatırım ve işletmelerinde 1 milyon TL’dir. Faiz indirimi işletme döneminde %75, yatırım döneminde %100’dür.
 • Su ürünleri içeren her kredi türünün üst limiti 5 milyon TL’dir. 100.000 TL’ye kadar olan kredilerden faiz alınmayacaktır.
 • Arıcılık sektörü için çekilen kredilerin üst limiti 1.500.000 TL’dir. Hem işletme hem yatırım döneminde faiz indirimi %50’dir.
 • Sığır alımlarında üst sınır 12 milyon 500 bin TL’dir. 100.000 TL’ye kadar olan kredilerden faiz alınmamaktadır.
 • Kanatlı hayvan sektöründeki kredilerin üst limiti 3 milyon TL’dir. İşletme döneminde faizlere %25, yatırım döneminde %50 indirim uygulanmaktadır.
 • Kanatlı damızlık hayvanlar için üst limit 7 milyon 500 bin TL’dir. Limit sınırı olmadan, faiz oranı 0’dır.

Kredilere başvuru Ziraat Bankası’na şahsen yapılmaktadır. Başvuru sırasında banka sizden 3 yıllık bilanço ve teminat talep edecektir. Bunlara hazırlıklı gitmeniz daha yararlı olacaktır.

Daha önce hayvancılık ile alakalı herhangi bir kurumdan kredi çekenler 2. krediye başvuramamaktadır.

Koton Franchise Şartları 2020, Koton Bayiliği Nasıl Alınır ?

Yorum Yap

Yorum Yap