İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnternetten Para Kazanma
  3. Facebook’tan Para Kazanma Yolları

Facebook’tan Para Kazanma Yolları

Facebook'tan Para Kazanma Yolları
8

Facebook’tan Para Kazanmak

Facebook kullanıcısı iseniz ve aktif olarak internet kullanıyorsanız para kazanmaya hemen başlayabilirsiniz. Ek gelir elde etmek hatta bunu temel kazanç haline getirmek bile mümkün olabilir. Dünyanın en popüler sosyal paylaşım sitelerinden olan Facebook ile para kazanmak için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Ayrıca bu yöntemlere başlamak için yüksek sermayeye, resmi evraklara veya özel niteliklere ihtiyacınız bulunmamaktadır. İnternet dünyasına vakıf olmanız başlangıç için yeterli olacaktır. Gelelim Facebook para kazanma 2019 yılı içinde popüler olan alternatiflere.

 

Facebook Sayfa Para Kazanma

 

Öncelikle yapılacak işlem Facebook’ta bir sayfaya ya da gruba sahip olmanızdır. Kendi profilinizi de kullanabilirsiniz ancak ayrı bir sayfanız olması daha avantajlı olacaktır. Böylece kendi profilinizden sayfanıza yönlendirme de yapabilirsiniz. Sayfanızın adı ve yapmak istediğiniz paylaşımlara doğru karar vermeniz gerekir. Kullanıcıların talep edeceği, gezmek isteyeceği bir sayfanız olması kazancınızı arttırmanızı sağlayacaktır. Her gün düzenli olarak paylaşım yapmalısınız. Böylece sayfanızdaki kullanıcı sayısında organik bir büyüme olabilir.

 

Sayfanızı kalabalık göstermek için küçük meblağlar ile takipçi satın alma işlemi yapabilirsiniz. “90 Dakika Futbol” adlı bir facebook  sayfanız olduğunu düşünelim. Yeni takipçilere ulaşmak için benzer konu başlığındaki sayfaları takip edebilirsiniz. “Futbolun Gündemi” , “En İyi Futbolcular” gibi benzer sayfalara yorum yazabilir, beğeni atabilirsiniz. Böylece bu sayfaların takipçilerinin dikkatini çekebilirsiniz. Organik bir kitleye biraz emek ve sıfır yatırımla ulaşabilirsiniz. Facebook grup kurarak para kazanma için artık hazır olduğunuzu söyleyebiliriz.

 

Facebook Reklam İle Para Kazanmak

 

Facebook’tan reklam araları ile para kazanabilirsiniz. Bu size direk Facebook’un sağlamış olduğu bir hizmettir. Sayfanıza yüklediğiniz videoların içeriğine eklenen reklamlardan para kazanırsınız. Kullanıcılar bu reklamları izlediğinde sayfanız para kazanmaya otomatik olarak başlayacaktır. Reklam araları olarak tabir edilen reklamları alabilmek için Facebook sayfanızın bazı kriterleri karşılaması gerekmektedir. Sayfanızın takipçi sayısı en az 10.000 kişi olmalıdır. Diğer bir önemli kısım ise videoların görüntülenme süre ve sayılarıdır. Bu kriterler yerine geldiğinde iyi bir gelir elde etmeniz mümkün olacaktır.

Ayrıca bir başka reklam yöntemi de sayfanıza reklam alanı açmaktır. Yüksek beğeni sahibi sayfalara başka sayfalar reklam alanı kiralayarak tanıtımlarını yapmaktadır. Hedef odaklı ve satınalma potansiyeli yüksek kişilerden oluşan bir kullanıcıya sahipseniz reklam alabilirsiniz. İnternetten para kazanma için bahsettiğimiz bu yöntemlerle iyi bir gelir sahibi olabilirsiniz.

 

Facebook Satış Ortaklığı

 

Facebook sayfanızda özellikle satınalmaya yönelik kadın kullanıcı ağırlıkta ise kazançlısınız demektir. Bu sayede ürün satışı yapan firmalarla satış ortaklığı yaparak para kazanabilirsiniz. Ürünlerinin linkini sayfanızda paylaşabilir ve böylece firmanın kazancından siz de payınızı alabilirsiniz. Bir ürün satışından %50’ye varan oranlarda kar elde edebilirsiniz. Ayrıca hiçbir maliyete karışmayacağınız için tüm tutar size kar kalacaktır. Satış linklerini aynı zamanda potansiyeli yüksek başka sayfalarda da paylaşabilirsiniz. Tıklayan müşteriler siteye yönlenip ürün aldığı her an kazanmaya devam edeceksiniz. Sosyal medya satış ortaklığı konusunda emek harcarsanız başka iş yapmanıza gerek kalmadan çok para kazanabilirsiniz.

 

Facebook Satış Sayfası

 

Para kazanmanın en temel noktası ticaretin bizzat içinde yer almaktır. Bunu sağlamak için de direk satış sayfasını kendiniz kurabilirsiniz. Bu konuda binlerce rakibiniz olacağını unutmayın. Sizi farklı kılacak olan güvenilir olmak, her mesaja geri dönmek ve tabi ki müşteri memnuniyeti olacaktır. Satış sayfaları içinde butik, makyaj ürünleri, ayakkabı, bebek giyim gibi ürün grupları bulunmaktadır. Ürünleri kendiniz alıp satabilir ya da komisyoncu olarak çalışabilirsiniz. Bu işe başlamadan önce Facebook satış teknikleri konusunda iyi araştırma yapmalı ve hemen para kazanmaya başlamalısınız.

 

Yorum Yap

Yorum Yap