1. Ana Sayfa
  2. İş Fikirleri
  3. Evden Eve Nakliyat Yaparak Para Kazanma

Evden Eve Nakliyat Yaparak Para Kazanma

evden_eve_tasimacilik_yaparak_para_kazanma
3

Evden Eve Taşımacılık ve Nakliyat

Evden Eve Taşımacılık ve Nakliyat günümüzde önemli sorunlardan biri. Ev taşımanın ne kadar zor olduğunu hepiniz bilirsiniz. Kırılabilecek eşyalar, mutfak araç gereçleri, banyo ıvır zıvırları falan her biri ayrı ayrı kolilenir ve gazete kâğıtlarına sarılarak kırılmaları engellenmeye çalışılır. Ne kadar da zor bir iştir bu. Ancak günümüzde işini güzel yapan nakliye firmaları sayesinde bu konular git gide daha az can yakmaya başlamış durumda. Artık nakliye firmaları toplanmasından tutun da yerleştirilmesine kadar işini en iyi şekilde yaparak müşterilerini daha memnun etmenin yollarını arıyor.

Günümüzde en hızlı büyüyen iş alanlarından biri de nakliyecilik ve evden eve taşımacılık işi. İnsanların gereksinimleri sonucunda hızla büyümekte olan nakliyecilik sektörü bu alandan para kazanabilme potansiyeli olan herkes için büyük bir nimet konumunda. Geçmişte bu firmaları kullanan insanların sayısı bir hayli az iken günümüzde imkân ve tekniklerin de değişmesi ile artık insanlar daha fazla yönelim içerisindeler. Hal böyle iken bu işi yapmak isteyenlere de gün doğuyor haliyle.

 

Nasıl Yapılır?

Bu gün sizlerle evden eve taşımacılık ve nakliyecilik nasıl yapılır sorusunun cevabı olan her şeyi anlatmaya çalışacağız. Bu işe yönelen insanların sayısı az değil ancak hayal kırıklığı yaşayan da çok insan var. Bu nedenle bir işe girişirken neler yapılması gerektiğini iyi okumamız ve anlamamız gerekiyor. Nakliye sırasında eşya kırmak veya yaptığınız işi temelli batırmak istemiyor ve müşteri memnuniyetini garantilemek istiyorsanız bu yazımız tam size göre.

Öncelikle yapmanız gerekenlerden biri sırf ucuza işçi çalıştırmak pahasına iletişimi zayıf konuşması sorunlu insanları işe almamak. Bu durumda müşteri memnuniyeti daha en baştan düşecektir ve iletişim sorunları yaratacaktır. Günlük ücretli işçi çalıştırmak da bu noktada size zarar verir ve tecrübesiz işçiler kullanıcı eşyalarına zarar verir. Bu işin basit tanımına göre eşyanın evden alınıp eve nakledilmesi gerekiyor. Ancak bu işin titizlikle ve büyük bir dikkatle yapılması gerekiyor. Bu işe girişmeden önce çevrenizde bu işi yapan firmaların ne tür hizmetler verdiğini araştırmalı ve bu işe başlamadan önce bu araştırmaları yapmalısınız.

Mesela başka firmalarda nakliye sırasında eşya montesi veya avize yerleşimi gibi hizmetler var mı? Varsa pakete dahil mi? Uzman kişiler tarafından mı yapılıyor yoksa taşıma işini yapan işçiler tarafından mı? İşçileriniz tam zamanlı işçiler mi ve taşıdıkları eşyaları tam olarak yerleştirme işini de yapıyorlar mı? Bütün bu soruları cevaplandırarak işinize yön vermelisiniz. Çevrenizde bu hizmetler yoksa neden bu hizmetler ile işe başlamıyorsunuz? Bu sizi öne taşıyabilir.

Taşımacılık esnasında sigortalamak da müşteriler için bir güvence yaratır ve kırılacak eşyaların ücretinin temini için gereklidir. Bu sebeple müşteriye kırılan eşyaların teminatını vermek sizi bir adım öne taşır.

İşçilerinizin diksiyonu ve giyimi düzgün olmalıdır. Unutmayın işçinin hatası işçiyi değil firmanızı bitirebilir. Bu noktada işçiyle değil sizinle muhatap olacakları için işçilerinizi özenle seçmeli ve hata payı bırakmamalısınız. Kibar insanlar daima bir adım öndedir.

Bu İş Kimlere Uygun?

Evden eve taşımacılık ve nakliyat işini isteyen hemen herkes yapabilir. Ağırlık olarak erkeklerin tercih ettiği bir meslek olsa da patron olmak için erkek olmak zorunda değilsiniz. Tüm girişimciler istedikleri nispette nakliyat işinden para kazanabilirler. Eğer araç masraflarını, ofis masraflarını, işçi maaşlarının düzeyini doğru bir şekilde hesaplar ve kibar insanlar ile çalışırsanız firmanızı büyütmek için tek yapmanız gereken reklam çalışmaları olacaktır. Unutmayın nakliye işinde çalıştıracağınız işçilerin iletişim becerileri işinizin büyümesi açısından son derece önemlidir. Eğer dolgun maaş verirseniz işçilerinizin devamlılığını sağlayarak kendilerini eğitmelerini kolaylaştırmış olursunuz.

Yorum Yap

Yorum Yap