1. Ana Sayfa
  2. Ek İşler
  3. Evde Reçel Yaparak Para Kazanmak           

Evde Reçel Yaparak Para Kazanmak           

recel-yaparak-para-kazanma
2

Kahvaltılarımızın vazgeçilmez lezzetlerinden biri de reçeller! Marmelatlar ve kompostolar da yine sofralarımızı süsleyen muadil ürünler. Peki, hiç evde bu ürünleri üreterek satmak aklınıza geldi mi? Evet bu ürünleri evde üreterek ve pazarlayarak iyi paralar kazanmanız mümkün. Bilindiği üzere birçok kadın bu ürünleri evde kendisi yaparak dolaba istifliyor. Ancak yine de marketlerde günde belki binlerce reçel satılıyor. Bu reçeller asla ev yapımı reçelleri yerini tutmamaktadır. Bundan dolayı da evde yapılan reçeller insanları cezbetmektedir. İşin doğallığı da insanları mutlu etmektedir. Eskiden kadınların kışa hazırlık olarak yaptığı bu reçeller günümüzün popüler para kazanma yöntemlerinden biri haline geldi. Siz de evde reçel yaparak para kazanmak ister misiniz?

Peki evde reçel,komposto yaparak para kazanmaya nasıl başlamanız gerekiyor ?

Öncelikle ürettiğiniz ürünleri pazarlamayı iyi öğrenmeniz gerek. Bunun günümüzde en etkili yöntemlerinden biri de internetten pazarlamadır. Bununla beraber kahvaltı veren işyerlerine, restoranlara ürünlerinizi satabilir ve hatta pazarcılara dahi toptan satabilirsiniz. Ürünlerinizi esnafa pazarlama yoluna da gidebilirsiniz. Esnafımız doğal ürünleri ve de özellikle ayağına kadar gelen ürünler almayı sevmektedir. Siz de bu niş adı verilen yöntemle ürünlerinizi gezdirebilir ve numaranızı bırakabilirsiniz. Böylece ürünlerinizi beğenenler sizden tekrar talepte bulunabilirler.

Dikkat etmeniz gereken noktalardan biri üretim aşamasında kaliteli ürünler üretmek ve gıda zehirlenmelerinin önüne geçmektir. Her yıl binlerce insan ve onlarca firma bu sebepten dolayı dava edilmektedir. Dikkat ettiğiniz sürece başınıza böyle bir şeyin gelme ihtimali düşüktür.

Kimler Bu işe uygundur?

Aslına bakılırsa evde evde reçel yaparak para kazanmak kadınların daha çok dikkatini çeken bir iştir. Ancak erkekler de isterse bu işi pekala yapabilirler. Cinsiyeti olmayan bir iş olmasına rağmen genellikle kadınlar tarafından tercih edilen bir iş alanıdır. Evde üretilen ürünleri kalitesi cinsiyet ile değil bilgi düzeyi ile ilgilidir. Dolayısıyla öğrenilemeyecek bir şey yoktur şiarı ile yola çıkarsak başarılı işlere imza atabiliriz.

Evde Reçel Üreterek Kaç Para Kazanabiliriz?

Evde reçel işini yaparak ayda 500-600 lira kazanmanız mümkün olsa da bu üretim miktarını arttırarak ve pazarlama taktiklerini etkin kullanarak 3-4 aylık bir sürede bu sayıyı 2-3 bin liralara kadar yükseltmek işten bile değil. Bütün emeğinizin karşılığını kazanacağınızdan emin olabilirsiniz. Sizin ürünleriniz marketlerde üretilen ürünlerden daha kaliteli ve doğal olacak ve biraz daha pahalı olacaktır. Ancak emin olun insanlar bunu tercih etmektedirler. Evde reçel yaparak para kazanmak bu noktada birçok insana cazip gelmektedir.

Reçel Nasıl Yapılır?

Reçel yapmak sanıldığının aksine çok kolay bir faaliyettir. Bunun içinse çok fazla malzemeye ihtiyacınız yok. Sadece Su + Şeker + Meyve! Hepsi bu. Mesela Böğürtlen reçeli için 3 su bardağı kadar böğürtlen ve 2,5 Su bardağı şeker ve 2,5 su bardağı su gerekiyor.

Böğürtlenleri iyice yıkadıktan sonra tencereye atarak karıştırırken şekeri ilave ediyoruz ve eriyene kadar karıştırmaya devam ediyoruz. Bu sürecin sonunda suyu da ilave ederek kaynatıyoruz. Kaynadıktan sonra da 5 dakikada bir karıştırarak 30 dakika kadar daha kaynatıyoruz. Kaynadıktan sonra üzerinde oluşacak köpükleri almak size kalmış bir şey. Bir kaba alarak tül ile örtün ve 1-2 gün kadar güneşte bekletin. Bu bekleme süresi reçelimizin bozulmasını ve cıvık bir hal almasını engelleyecektir. Bu sürecin sonunda reçellerimizi kavanozlara doldurabiliriz ve pazarlamaya hazır hale getirmiş oluruz. İster bu reçelleri kendiniz tüketin, isterseniz de sitelerden veya kapı kapı dolaşarak satın. Ama hiçbir şekilde zarar etmeyeceğiniz ve kesinlikle para kazanabileceğiniz bir iş olduğunu unutmayınız. Hayırlı kazançlar dileriz.

 

Yorum Yap

Yorum Yap