1. Ana Sayfa
  2. Ek İşler
  3. Evde Müzik Dersi Vererek Para Kazanmak

Evde Müzik Dersi Vererek Para Kazanmak

evde-muzik-dersi-verme
4

Özellikle müzik alanında yeteneği olanlar bu yeteneğinizi para kazanarak fırsata çevirebilirsiniz. Bu yazımızda kendinize ait belli bir yeteneğiniz olduğunu düşünerek bunu nasıl değerlendirebileceğiniz hakkında konuşalım.

Günümüzde bir çok insan ek işler peşinde koşturmakta ve para kazanmanın yollarını aramaktadır. Hayat pahalılığı da hayatın çilesine eklendiğinde bu bir zorunluluk haline gelmektedir. Eğer siz de işinizi yapmak ve ek gelir elde etmek istiyorsanız bu yazımız tam size göre. Eğer yeteneğinizi kullanmak ve başkalarının işinde çalışmak istemiyorsanız evde özel ders vermek ve evde müzik dersleri tam size göre.

“Müzik ruhun gıdasıdır” birçok insan herhangi bir müzik aleti çalabilmek için can atıyor ve her yıl binlerce insan müzik kurslarına yazılıyor. Müzik kurslarının toplu derslerine katılmak istemeyen aileler ise evlerinde özel ders aldırarak çocuklarının gelişmesi için çaba harcıyorlar. Eğer sizin de müzik yeteneğiniz varsa veya koservaturar mezunu iseniz siz de evde müzik dersi vererek para kazanmak işiyle ilgilenebilirsiniz. Yeteneğiniz varsa bunu mutlaka ek gelire çevirmelisiniz.

Zanaat öğrenmek eskilerin de dediği gibi altın bilezik takmaktır. Birçok meslek dalı gibi müzisyenlik de altın bilezik gibidir. Yeteneklerimizi kullanmalı ve bunu paraya çevirmeliyiz.

Şimdi hep beraber evde hangi enstrümanlar ile özel ders vere bileceğinize bir bakalım.

Özellikle varlıklı aileler piyano gibi pahalı enstrümanları tercih etmekteler. Ayrıca piyanonun çok yönlü yapısı kişisel gelişim ve zekâ açısından da önemli olduğu için bireylerin gelişimine katkı sağlıyor. Bu noktada enstrüman taşımanıza gerek kalmadan evlerde özel piyano dersleri verebilirsiniz. Piyano dersleri vermek için vermeniz gereken ilanı internet üzerinden verebilirsiniz. Özellikle müzik forumlarına ilan verirseniz faydasını göreceksiniz.

Gitar Dersi

Gitar özellikle gençler arasında telli çalgılar içerisinde en popüler olanıdır. Eğer gitar çalma konusunda yetenekli ve nasıl öğretebileceğinizi biliyorsanız ve bu konuda da kendinize güveniyorsanız mutlaka gitar dersleri vermeyi düşünmelisiniz. Saati 200 lira civarlarında bir piyasaya sahip olan gitar dersleri oldukça popüler. Gençlerin daha sık öğrenmek istedikleri bir çalgı olan gitarın popülerliğini kullanmak ise size kalıyor. Yapmanız gereken sadece kendinizi bir şekilde duyurmak ve müşteri bulmak.

Evde müzik eğitimi vererek para kazanmak için bazı şartları taşımanız gerekiyor. Bunlardan biri müzik sevgisi. Eğer müzik yapmaktan zevk alıyor ve bunu karı tarafa hissettirebiliyorsanız öğrencileriniz de hem keyif alacak hem de sizi başkalarına da tavsiye edecektir. Bu sebeple mutlaka işinizi severek yapmanız gerekiyor. İkinci olarak da ders vereceğiniz alanda uzman olmanız gerekiyor. Amatör düzeydi bildiğiniz müzik yeteneğinizi başkalarına aktarmanız zor olacaktır. Bu nedenle uzmanlaşmadan bir alanda ders vermek doğru değildir.

Bireysel olarak çalışmak zor geliyor veya iş bulamayacağanızdan korkuyorsanız müzik firmaları ile de anlaşabilirsiniz. Bu kurs firmaları öğrencilere sizin adınıza ulaşır ve sizi evlere gönderirler. Bazı kurslar kendi binalarında eğitim vermektedirler. Evde ders vermek yerine özel bir ortamda ders vermek de ilginizi çekebilir. Bu bağlamda bir çatı altında olmak size avantajlar sağlayacaktır. Bu avantajlardan biri müşteri garantisidir. Diğeri ise ödeme garantisi. Her iki durumda da kazançlı olan siz olacaksınız.

 

Yorum Yap

Yorum Yap