1. Ana Sayfa
  2. Ek İşler
  3. Evde Mantı Yaparak Para Kazanma

Evde Mantı Yaparak Para Kazanma

evde-manti-yaparak-para-kazanmak
3

Evde Mantı Yaparak Nasıl Para Kazanılır ?

Para kazanmanın envai çeşit yolu bulunmaktadır ve bunların birçoğunu evde gerçekleştirmek mümkün. Evde para kazanmanın yolları arasında en çok tercih edilenlerin de el becerilerinden geçtiğini söylemek yalan olmaz elbette. Bu noktada kadınların erkeklerden daha becerikli bir grafik sergilediği de bir gerçektir. Özellikle yiyecekler konusunda kadınlar erkeklerden daha pratik bir şekilde faaliyet yürütebilmektedir. Evde para kazanmanın yollarından biri de Mantı yaparak para kazanmaktır. Mantı bildiğiniz üzere un ile yapılan bir üründür ve yapılması son derece kolaydır. Tek dezavantajı boyun ve sırt ağrısı çekebilmenizdir ancak eğer buna katlanırsanız gün içerisinde 40-50 lira civarında para kazanabilirsiniz. Eğer kaliteli ürünler ortaya çıkartırsanız bu kazancı yüzde 50 oranında da arttırmanız mümkün. Bakarsınız zamanla bir dükkan dahi açarsınız, ne dersiniz? Bu hayaller gerçekleşmesi sizinle sınırlı hayallerdir ve sadece ilk adımı atmak zordur. Gerisi çorap söküğü gibi kolaylıkla gelecektir.

 

Ne Kadar Kazanırsınız?

Evde mantı yaparak para kazanmak istiyorsanız söylediklerimize kulan verin çünkü kazanacağınız paralar hiçte azımsanacak paralar değil. Minimum 20-25 lira civarında ve maksimum 50-60 lira civarında para kazanabilirsiniz. Eğer mantılarınızın içinde et olursa maliyeti artacağı için kazancınız da artacaktır. Ancak bu durum sizden mantı isteyen kişilerin talepleriyle de doğru orantılıdır.  Genelde 1 kilo mantı için verilen bu fiyatlar için uğraşmanız gereken saat ise 1-1.30 saattir.

 

 

Malzeme Listesi

Evde Mantı Yaparak Aile bütçenize Katkıda bulunabilirsiniz

Mantı üretmek için bazı malzemelere ihtiyacınız olacak ve bu malzemeler kolaylıkla bulabileceğiniz malzemelerdir. Peki, nedir bu malzemeler? Hep birlikte bir göz atalım

Un, Yumurta, Tuz, Patates, Soğan, Kıyma (isteğe bağlı) ve baharatlar. Bu malzemeleri elde ettiğiniz anda mantı açmaya başlayabilirsiniz. Malzemelerinizi seçerken doğal ve kaliteli malzemeler seçmelisiniz çünkü bu malzemeler sorunlu olursa kendini hemen belli edecek malzemelerdir ve işinize sekte vurabilir. Ürettiğiniz mantıları satmak için daima güler yüzlü olmalı ve tatlı dille konuşmalısınız. Eğer mantılarınız harika ise ama iletişiminiz zayıfsa o mantıları yine de satamayacağınızı unutmayınız. Mantılarınızın temiz ve lezzetli olması satılmasını kolaylaştıracaktır. Temiz ve berrak bir ortamda çalışmanız ve bunu belirtmeniz de işlerinizi arttırmak amacıyla kullanabileceğiniz argümanlardandır. Ürettiğiniz ürünlerin temiz ve hava almayan bir ortamda kapalı bir şekilde depolanması önemlidir . Bu noktada dikkat ettiğiniz her ayrıntı size para olarak geri dönecektir.

Ürettiğim Mantıyı Nereye Satabilirim?

İlk olarak çevrenizdeki insanlardan başlayabilirsiniz. İşinizi duyurmaya yakın çevrenizden başlamanız gerekir. Bu sayede sizi isteyen kişilere de tavsiye edebilirler ve suya atılan taş misali damlalar dalgalar halinde büyürler.

Mantı satan veya pasta börek satan firmalara elinizdeki numuneler ile giderseniz ürünlerinizi değerlendirebilirler. İnternet üzerinden de ürünlerinizi pazarlayabilir ve birçok kullanıcıya aynı anda ulaşabilirsiniz. Evde mantı yaparak para kazanmanın yolunu anlattık çaba sizden motivasyon bizden. Mutlaka denemelisiniz. . .

 

Yorum Yap

Yorum Yap