İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Ek İşler
  3. Evde Ek İş İmkanları

Evde Ek İş İmkanları

evde ek iş imkanları
9

Ev hanımı ya da ek gelir elde etmek isteyen herkesin evinde yapabileceği farklı çeşitte iş imkanı bulunmaktadır. Maddi kazanç sağlamak hem de ailesine katkı yapabilmek için pek çok kişi evde iş olanaklarını değerlendirmektedir. Evinizin rahat ortamından ayrılmadan çayınızı yudumlarken gelir elde etmeyi istemez misiniz? Bunun için pek çok kişi ya da kurum iş imkanı sağlamaktadır. Size düşen tecrübenize ve becerinize göre uygun olanı seçmek olacaktır.

İşkur’un Evde İş İmkanları

İşkur’un esas amacı insanlara istihdam sağlamaktadır. Bunun için evden gelir elde etmek isteyen kişiler için de zaman zaman ilanlar açmaktadır. İşkur güvencesi altında yönlendirdiği firmalarla irtibata geçerek evden çalışma imkanı bulabilirsiniz. Özellikle kadın çalışan sayısını arttırmayı hedeflemekte olan İşkur, ev bütçesine katkı sağlanması için yardımcı olmaktadır. İşkur evde ek iş ilanları 2019 yılında pek çok değişik iş alternatifi bulunmaktadır. Kuruma şahsen başvurarak iş ve meslek danışmanları ile görüşebilirsiniz. 1000 TL’den başlayan fiyatlarla aylık gelir elde etmek için sisteme kayıt olabilirsiniz.

Evde İş İmkanı El İşi

Pek çok kadının el işlerine yatkınlığı bilinmektedir. Bu yeteneği kullanarak gelir elde edebilmek ise her kadının hayali olmuştur. Evde el işi yaparak yüksek gelirler elde edilebilir. Bu iş çeşitlerinde tığ ve örgü işleri, ürün paketleme işleri, kumaştan iplik temizleme, kağıt katlama vb. çok farklı iş modeli bulunmaktadır. Evde paketleme işleri son birkaç yıldır yüksek kazanç sağlamak için en çok tercih edilen iş modeli olmuştur. Evde paketleme işi ilanları olarak internetten değişik alternatifler bulabilirsiniz. Bu yolla evde işe başlayıp, sonrasında kendi iş yerini açan çok sayıda girişimci bulunmaktadır.

Evde Bebek Bakmak

Anaokulu ve kreş gibi gündüz bakım evleri bazı durumlarda ebeveynlerin ihtiyaçlarını karşılayamamaktadır. Bazen fiyatı bazen de güven duygusundan ötürü aileler çocuklarını gündüz okullarına bırakmak istemezler. Bu durumda kendi evinde bebek ya da çocuk bakımı yapan kişilere iş düşer. Ailenin evinde ya da kendi evinde çocuk bakma seçenekleri bulunmaktadır. Kendi evinde çocuk bakımı yapanlar bazen 1’den fazla çocuk bakarak gelirlerini arttırabilirler. Bakılan saate, gün sayısına, çocuk sayısına ve yanında istenilen temizlik, yemek gibi ek işlere göre fiyat değişmektedir. Bebek bakıcısı fiyatları 1000 TL gibi rakamlardan başlayarak yüksek rakamlara çıkmaktadır.

Evde Yemek Yapmak

Elinin lezzetine ve becerilerine güvenen kişiler için yemek yapmak çok kazançlı bir yöntemdir. Kadın, erkek, öğrenci ya da özel davetler gibi konularda artık herkes hazır yemekleri tercih etmektedir. Catering firmaları çok yüksek fiyatlar verebildiği için evde yemek yapan kişilerden alışveriş daha karlı olmaktadır. Ben güzel yemek yaparım derseniz tam aradığınız iş bu olacaktır. İlk müşterinizi aldıktan sonra referansla daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz. Daha fazla kitleye ulaşmak isterseniz sosyal medyanın gücünden faydalanabilirsiniz.  Kendinize doğru yönetilen bir instagram ya da facebook sayfası ile yüzlerce müşteri bulabilirsiniz. Ev yemekleri yapıp satmak istiyorum diyen kişiler için evde yemek yapımı karlı bir başlangıç olabilir.

Kokulu Taş ve Sabun Yapımı

Popülerliği hala oldukça yüksek olan evde iş imkanlarından biri de kokulu taş ve sabun yapımıdır. Bu iki işi bir arada yapabilir ya da birini tercih edebilirsiniz. Bu ürünleri alan kişiler hem kendi evleri hem de hediyelik olarak tercih etmektedirler. Özellikle özel günlerde dağıtmak amaçlı bu ürünlerden yüksek sayıda sipariş alınabilir. Nikah şekeri yerine kokulu taş ya da kokulu sabun da çok talep görmektedir. Kokulu taş yapımı maliyeti oldukça düşük olup, yüksek adetlerde satıldığında getirisi oldukça yüksektir.

Yorum Yap

Yorum Yap