1. Ana Sayfa
  2. Ek İşler
  3. Evde Dantel İşi Yaparak Para Kazanma

Evde Dantel İşi Yaparak Para Kazanma

EL-İŞLERİ

El yeteneği olan bayanlar sıradaki yazımız tam size göre. Dantel yapmayı biliyor ve bu işi severek yapıyorsanız dantel işi yaparak para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz?

Eskiden kalma bir gelenek olan dantel yapma kültürü günümüzde halen devam etmektedir. Öyle ki geçmiş yıllarda sadece evlerde yapılan ve annesinden kızına miras olarak geçen bu yetenek artık günümüzde firmalar tarafından imal edilip herkesin beğenisine sunulmaktadır. Yani ayrı bir iş ikanı bu dalla uğraşanların hizmetine sunulmuştur. Durum böyle olunca firmalar artan talep karsısında maliyetleri de düşürmek adına ev işleri vermeye birçok alanda hız verdiler. El becerisi olan ve dantel yapmayı seven ev hanımlarına böylece dantel işi yaparak para kazanma imkanı ile ek gelir kazanma şansı doğmuş oldu.

Evde dantel işi veren firmalar ile irtibat kurarak ek iş yapan ya da tüm boş zamanını bu işe ayıran birçok bayan olduğunu söylesek sanırım şaşırırsınız. Bu noktada Firmaların evlere neden iş verdiği konusunda tereddütleriniz olabilir. Konunun özünde aslında her iki taraf içinde faydalı bir anlaşma yatmakta. Bu sayede firmalar için masraflar azalmış olmaktadır. Üretilen ürünün maliyetinde ciddi oranda azalma olduğundan kar payları artan firmalar bu olaya sıcak bakmaktalar. Bu aşama da size düşen eğer evde ek iş yapmak istiyor ve dantel işi yaparak para kazanma fikrine sıcak bakıyorsanız evde dantel işi veren firmalarla iletişime geçmek olacaktır.

Kanaviçe Desen ve Örnekleri

Evde Dantel işi veren firmalarla nasıl iletişime geçebiliriz?

Hepimiz oturduğumuz semtlerde az ya da çok çeyiz ürünleriyle uğrasan küçük işletmeler ya da dükkanlar görmüşüzdür. Ancak bu alan üzerinde şimdiye kadar ilgimiz olmadıysa bu ürünlerin nereden geldiğine dair kendi kendimize bir sorgulamamız olmamıştır. Evde dantel işi yaparak para kazanmadüşüncesine kapıldıysanız ilk olarak bu dükkanlara giderek dilerseniz direk dükkan sahibine fikrinizi açabilir ve ürün satmak istediğinizi söyleyebilir. Ya da dükkana ürün getiren firma ile iletişime geçmek istediğinizi belirterek bir not bırakabilirsiniz. Uygun fiyata bu işi yaparsanız aynı zamanda el beceriniz de iyiyse emin olun ki firmadan önce bu işin satışını yapan yerler sizinle anlaşmak isteyecektir.

İkinci bir alternatif olarak sizlere önerimiz her zaman iş başvurularının odağı olan ve çok yoğun olarak kullanılan internete başvuru yöntemidir. Teknolojiyle birlikte birçok kişi artık interneti kullanarak iş başvurusunu oturduğu yerden yapmaktadır.  Sizde bu kolay yolu deneyebilirsiniz. Birçok firmanın ilanını arama motorlarından taratmanız durumunda göreceksiniz. Bu ilanlardan kendinize yakın olanı ya da uygun olanı seçerek başvuruda bulunmak size kalmış.

Dantel İşi Yaparak Para Kazanmak

Sizlere öneride bulunacağımız bir diğer ek iş yöntemi dantelleri sizin satmanızdır. Ancak bu biraz sizi yoracak bir konudur. Satış yaparak para kazana fikrine sıcaksanız dantellerinizi yaparak belli bir birikime ulaşın. Sonrasında modellerinizin resimlerini çekerek internet üzerinden hazır ilan sayfalarına bu resimlerinizi koyun ve fiyatlarını belirtin. Bu şekilde yapacağınız satış sayesinde paranın tamamı size kalmış olacaktır. Bakıldığında müşteri bulmanız durumunda bu yöntemle daha çok para kazanabilirsiniz. Ancak her zaman satış imkanınız olmayabilir. Belli zamanlarda tüm ürünlerinizi elden çıkarıp ek gelir olarak çok para kazanabilirken bazende az kazanma durumunuz olacaktır. Bu aşamada karar siz değerli okuyucularımızındır. Dilerseniz bir firmayla anlaşarak sabit bir ek gelir elde edebilir, ya da ürünlerinizi internet üzerinde satışa sunabilirsiniz.

Evde dantel işi yaparak ne kadar kazanabilirim

Dantel işi yaparak ek gelir elde etmek isteyen bayanların kazançları bu işe harcadıkları zamana ve el becerilerine göre değişmektedir. Ortalama olarak bir firmayla çalışanların az bir zaman harcayarak 1000 tl ve üstünde para kazanabileceğini söyleyebiliriz. Tabi ki bu miktarın altı ve üstü sizin göstereceğiniz gayrete göre değişkenlik gösterecektir.

 

Yorum Yap

Yorum Yap