1. Ana Sayfa
  2. Girişimcilik haberleri
  3. Evde Bahçeniz Olsun! Sebze ve Meyve Yetiştirme Kiti : OGarden

Evde Bahçeniz Olsun! Sebze ve Meyve Yetiştirme Kiti : OGarden

evde-bahce-ogarden
5

 

OGarden

Yaşadığımız evin içerisinde bahçe de olsun fikri artık her türden ve boyuttan karşımıza çıkabiliyor. Lakin neredeyse her evinde bahçe isteyenin tamamı aynı dertten şikayetçi. Bu konuda satılan ürünlerden  hemen hemen hiçbirisi birkaç bitkiden daha fazlasını yetiştirmenize olanak sağlayacak kadar büyük değil. Tabi ki bu bahçeleri dilediğiniz şekilde büyütebiliyorsunuz fakat bu seferde apartman dairesinde kullanmak için uygunsuz hale geliyorlar. OGarden ise bu sektörde rakipleri arasında adete bir istisna.  Oldukça akıllıca düşünülmüş dairesel tasarımı sayesinde, çok sayıda ürün yetiştirmenize izin veren bu bahçe uygulaması, yerden de ciddi anlamda tasarruf etmenize olanak sağlıyor. Cihazın geliştiricileri ve yaratıcıları Kickstarter’daki sayfalarında ogarden’ı bizlere şu şekilde tanıtmış;

“OGarden Smart 90 farklı meyve sebzeyi yetiştirebilmenize imkan vererek taze gıda derdinize son veriyor. Otomatik sulama sistemi sayesinde sizi hiç uğraştırmayan bu bahçe, düşük enerji tüketimli LED ışıklandırmaları sayesinde de, bitkilerin tam ihtiyacı olan miktarda güneş ışığı almalarını ve normal bir şekilde büyümelerini sağlıyor. Oturma odanızda büyük miktarlarda meyve ve sebze üretebilmeniz, daha önce örneği görülmemiş bir biçimde sürdürülebilir bir şekilde gıda tüketimini başarmanızı sağlıyor. Meşakkatsiz, kolay ve keyifli bir şekilde tarım yapmanıza izin veren OGarden Smart, hem evinizi hem de bütçenizi geliştiriyor.”

 

Aşağıda bulunan tanıtım videosunu izleyerek son derece başarılı bir iş fikri olan OGarden hakkında daha detaylı somut bilgiler edinebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap