İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Girişimcilik haberleri
  3. Düşük Sermayeli 4 Adet Küçük İş Fikri

Düşük Sermayeli 4 Adet Küçük İş Fikri

yaratıcılık
9

Düşük Sermayeli Küçük İş Fikirleri

Her girişimcinin ortak kanısı düşük sermaye ile yüksek kazanç elde edebileceği iş imkanları yaratmaktır. Bunu sağlamak için iyi bir araştırma, doğru iş kolu ve yeterli sermaye ile işe başlamak gerekir. Sonrasında bolca sabır ve iş gücü ile birlikte büyüme ivmesi kazanılacaktır. Tüm taşlar yerine oturduğunda iyi bir gelir sahibi olmak mümkün olacaktır. Hiç para yatırmadan başlanabilecek işlerden, 20.000 TL sermayeli iş modellerine kadar çeşitli girişimler bulunmaktadır. Bütçenize ve sizin şartlarınıza uyan işlerden kendinize en uygunu seçebilirsiniz. Tüm adımları doğru atarsanız geleceğinize dair iyi bir yatırım yapmış olacaksınız. Gelelim en karlı iş fikirleri içinden size en uygun olanlarını bulmaya.

Küçük Sermayeyle Ne İş Yapılır?

Herkesin isteyeceği şeylerden birisi kendi işinin patronu olmaktır. Kendi kararlarını vereceği ve kendi yolunda ilerleyebileceği iş sahibi olmak çok zor değildir. Çok büyük para ayırmadan, düşük bütçelerle iş kurmak için bazı detaylara dikkat etmek gerekir. Ne kadara, hangi iş kurulur derlemeler içinden inceleme yapabilirsiniz.

  • Mantar Yetiştiriciliği Yapmak

Mantar her zaman yüksek piyasa talebi olan ürünlerin başında gelmektedir. Bu işin talep görmesindeki temel konu, küçük bir sermayeyle kurulması ve kolay yetiştirilebilmesidir. Standart kültür mantarı yetiştirebilirsiniz. Ancak esas kazanç elde edebileceğiniz mantar çeşitleri özel türlerdir. Bu noktada istiridye mantarı ya da kestane mantarı gibi ürünleri yetiştirmeniz halinde yüksek kazanç elde edebilirsiniz. Mantar yetiştiriciliği için kapalı küçük bir alan işinizi görecektir. Yetiştirmek istediğiniz alan ve adede göre 3000-5000 TL arasında bir sermaye ile başlangıç yapabilirsiniz. Az sermayeli işler 2019 yılı içinde en çok talep gören işlerden bir tanesi mantar yetiştiriciliğidir.

  • Ev Yemekleri İşi Kurmak

En popüler olan girişimlerden birisi de ev yemekleri yapıp, satışından gelir elde etmektir. Bunun için en önemli kısım lezzetli yemek yapabilmek ve uygun bir noktadan satış yapabilmektir. Ev yemekleri yapıp satabileceğiniz birkaç mecra bulunmaktadır. Bir dükkan açabilirsiniz ya da bir internet sitesi kurabilirsiniz. Maliyeti tamamen düşürmek isterseniz sosyal medya üzerinden satış yapabilirsiniz. İnternet ve sosyal medya satışları için belli bir bütçeyle tanıtım yapmak, işlerinizin artması için yardımcı olacaktır. İşi dükkana taşımak isterseniz eğer 20 metrekare dükkanda ne iş yapılır sorusunun yanıtı tam da bu iş modeli olacaktır.

  • Freelance İş Yapmak

İş hayatı içindeki yüksek rekabet ve yoğun stres ortamı nedeniyle insanlar işlerini eve taşımaya başladılar. Sermaye yatırmadan yapabileceğiniz ve kolaylıkla evinizden yönetebileceğiniz bir iş modeli herkesin kulağına cazip gelecektir. Bu tip işler yapabilmek tabi ki belli beceriler istemektedir. Bu işlere örnek olarak makale yazarlığı, editörlük, yazılım, tasarım, online satış, seo, tercümanlık ve çağrı merkezi operatörlüğü gibi çok çeşitli işler verilebilir. Bunlara benzeyen iş modellerinden yapabileceğinize güvendiğiniz işlere yine internet üzerinden işverenlerle temasa geçerek hemen başlayabilirsiniz. Hiç tecrübeniz yoksa uygun fiyatlarla kurslara katılarak meslek sahibi olabilirsiniz. Sermayesiz iş fikirleri içinde en temel sektör home office çalışılan işlerdir.

  • Meyve Suyu Barı Açmak

Tazecik meyvelerden yeni sıkılmış meyve suları içmek günü enerjik olarak geçirmeyi sağlamaktadır. Bunun için tüketiciler taze sıkılmış ürünlere iyi fiyatlar ödemektedir. Bu alandan gelir elde edebilmeniz için işlek bir noktada küçücük bir dükkan yeterli olacaktır. Taze meyve ve sebzeler ile albeni yaratılmış bir dekor ile herkesi dükkanınıza davet etmiş olacaksınız. Günümüzde yapılacak işler içinde en sağlıklı ve tatlı girişim herhalde meyve suyu satışıdır. Size bu iş için gerekenler meyve suyu sıkma ekipmanları, bolca sebze ve meyve ile hızlı bir hizmet olacaktır.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap