İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Girişimcilik haberleri
  3. Iyzico CEO’su 4 Milyon Dolarlık Yatırım aldığını paylaştı

Iyzico CEO’su 4 Milyon Dolarlık Yatırım aldığını paylaştı

iyzico-yatirim-aldi
4

Dijital ödeme teknolojileri firması iyzico, insanların sanal pos, websitesinden ödeme alma gibi dijital servis sağlayıcısı olarak faaliyetlerinizi sürdürüyor.

Sadece basit bir link yardımıyla ödeme kolaylığı sunan iyzico yerli fintech girişimleri arasında gururla paylaştığımız başarılı bir girişimcilik örneği olarak dikkat çekiyor.

Türkiye’de sanal alışveriş pazarını layık olduğu potansiyele eriştirmek ve kolay şekilde yönetilebilir olma yolunda adımlar atan iyzico, yeni maskotu Zihni ile 17 binden fazla sanal mağazadan alışveriş yapan kullanıcının özel asistanı olarak görev yapıyor.

Son kullanıcılara dokunan mobil uygulaması üzerinde 24 yazılımcı sadece bu ürünü geliştiriyor. Destek ekipleri ise günde yaklaşık 1000 kişinin sorularını yanıtlayarak, en çok yaşanılan problemlerden biri olarak dikkat çeken kargo sorunlarına çözüm arıyor.

iyzico-yatirim-aldi

Amedeus Capital’den 4 Milyon Dolar yatırım

Hedefinde Türkiye’nin en büyük finansal kuruluşları arasında yer almak olan iyzico CEO’su Barbaros Özbugutu söz konusu yatırıma dair önemli açıklamalarda bulundu; “Rakamların gelişmiş pazarlarla kıyaslanabilir pozisyona ulaşmasında katkı sağlamak için B2B alanındaki yetkinliğimizi son kullanıcılara ulaştırmamız, onların da sorunlarını doğru analizlerle nokta atışı çözümler sunmamız gerektiğinin farkındayız. Bunun için en geç önümüzdeki iki sene içinde iyzico’nun B2B alanında yakaladığı başarıyı tüketicilere de terfi ettirebilmesi adına halihazırdaki yatırımcımız olan, IFC, Vostok Emerging Finance ve Amadeus Capital’den 4 milyon dolar yatırım aldığımız haberini sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.”

iyzico nedir? Ne için kullanılır?

Yerli fintech girişimlerinin yükselen başarısı yabancı girişimlerin ülkemizde vergi yükümlülüğüne girmekten imtina etmesinden kaynaklanıyor. Bu durum yerli finansal ödeme altyapılarımızın gelişmesine pozitif katkı sağlıyor.

Iyzico sayesinde sanal pos, pazaryeri ödeme çözümleri ve etsy satışları e-tahsilat, sosyal medya satışlarından anında ödeme sağlanabilmektedir. Dijital ödeme teknolojileri firması iyzico yükselişini uzun süre sürdürecek gibi görünüyor.

Komisyon ücretlerinde sağlanan ılımlı yaklaşımlar, müşterilerinin çözümlerine olan pozitif çözüm odaklı düzenleyicilik bu girişimin başarılı olmasında büyük pay sahibi.

Yerli fintech girişimleri ve girişimcilik haberleri için fikirler.net’i takip etmeye devam edin. Sizlere çok güzel sürprizlerimiz olacak.

Yorum Yap

Yorum Yap