İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Ek İşler
  3. Dekoratif Mum Yaparak Para Kazanmak

Dekoratif Mum Yaparak Para Kazanmak

Dekoratif-Mum-Yaparak-Para-Kazan
4

Evde Dekoratif Mum İşi Yaparak Nasıl Para Kazanılır ?

 

 

Para kazanmak için mekân ve zamanın ne kadar önemli olduğunu bilirsiniz. Birçok insan çeşitli iş yerlerinde çalışarak geçimini sürdürür. Bu iş yerleri özel dizayn edilmiş sadece iş amacıyla kullanılan yerlerdir. Başkasına ait olacağı gibi kendi iş yerinizi de işletiyor olabilirsiniz. Bu işlerin bir de vergi boyutu ve resmi aşamaları vardır ve bu gerekli izinler ide almanız gerekmektedir. Peki, evde yapılan bireysel girişimler? Hayır, kesinlikle bunlarda hiçbir yere bağlı olmadan özgürce para kazanabilirsiniz. Bunun için sadece belirli kalıplara ve belirli malzemelere ihtiyacınız var hepsi bu. Sizler de evde çeşitli ürünler imal ederek para kazanma yoluna gidebilirsiniz. Bu gün sizlere evde dekoratif mum işi hakkında bilgi vereceğiz. Mumlar! Bildiğimiz, elektrik kesintilerinde evi aydınlatmak amacıyla kullandığımız mumlar. Evlerde kullanılan beyaz mumları herkes bilir. Peki, bu mumları biraz renklendirsek ve dekor amacıyla üretsek? Dekoratif mumlar günümüzde oldukça ilgi görüyor.

Özellikle aydınlatma amacıyla kullanılan mumlar artık günümüzde dekor ve koku amacıyla da kullanılır hale geldiler. Kokulu mumlar ve rengârenk mumlar konsollarımızın ve masalarımızın birer süsü haline geldiler. Sizler de bu imkânları değerlendirerek mum işinden oldukça iyi paralar kazanabilirsiniz.

Mum sadece dekor amacıyla da kullanılmayan bir ürün. Özellikle çiftler romantik dakikalar yaşamak amacıyla da bu araçları oldukça sık kullanmaktalar. Peki bu mumları en az maliyetle nasıl imal ederiz?

Mum Yaparak Para Kazanmak İçin Neler Yapılır?

Gerekli malzemelerimiz herkesin bildiği beyaz standart mumlar, pastel boya, çiçek esansı veya parfüm ve mum şekillendirme kapları. Mumları bir kap içerisinde erittikten sonra içerisine pastel boya ve parfüm ekleyerek bu karışımı kalıba döküyorsunuz. Geriye ise sadece kurumasını bekleyip mumu kalıptan çıkarmak kalıyor. Renk renk desen desen mumlar yapmak için tek ihtiyacınız olan gerekli malzemeler ve çeşit çeşit kalıplar. Gerisi hayal gücünüze kalmış bir şey. Eğer ürettiğiniz ürünleri siz beğenirseniz başkaları da beğenecektir. Bir instagram ve facebook hesabı açarak mumlarınızı sergileyebilir ve iyi paralar kazanabilirsiniz. Bununla beraber ürettiğiniz mumları avm tarzı küçük marketlere satabilir ve toptan gelir elde edebilirsiniz. Eğer mum işinden para kazanmaya kafaya koyduysanız bunu mutlaka denemelisiniz. Eğer sabırla ve istikrarlı bir şekilde mum yapmaya başlarsanız ve pazarlama noktasında interneti kullanırsanız başarılı olmanız işten bile değil.

EĞER SIFIRDAN MUM YAPMAK İSTİYORSAK NE YAPMALIYIZ?

Stearin (100mg) ve 1 kilogram Parafin malzemelerini hobi malzemeleri satan dükkânlardan temin edebilirsiniz. Renklendirme amacıyla pastel boya veya mum boyası kullanılabilir. Saf pamuklu ip veyahut mum ipi kullanarak fitili oluşturacağız. Koku için ise çiçek esansı kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Parafin mumun ham maddesidir ve katı haldedir. Bunu eriterek kaba dolduruyor ve içine boya ilave ediyoruz.  Daha sonra stearinde ilave ederek karıştırmaya devam ederken çiçek esansını da ekliyor ve karışımı tamamlıyoruz. Sonuçta meydana gelen sıvıyı bir kalıba dökerek şekil almak için kurumasını bekliyoruz. İşte hepsi bu!

Artık mumlarınız pazarlanmak için hazır. Evde dekoratif mum işi size iyi paralar kazandırabilecek potansiyele sahiptir

 

Yorum Yap

Yorum Yap