İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bayilik Veren Firmalar
  3. Burger King Franchise Alma Şartları, Burger King Bayilik Nasıl Alınır

Burger King Franchise Alma Şartları, Burger King Bayilik Nasıl Alınır

burger-king-bayilik

Burger King, birçok restoranı ile neredeyse tüm ülkelerde ve Türkiye’de hizmet vermektedir. Burger King bayilik nasıl alınır ya da Burger King franchise alma şartları gibi birçok konu, franchise almak isteyen kişiler tarafından sorulmaktadır. Burger King’in franchise işlemlerini, markanın Türkiye hak sahibi olan TAB Gıda yürütmektedir. Burger King franchise, 1995 yılında bu markanın Türkiye’ye getirilmesi ile başlamıştır.

TAB Gıda, birçok markayı elinde bulunduran ve bu markaların franchise görüşmelerini ilerleten firmadır. Her markada büyük bir titizlik ve önem gösteren firma, isteyen her kişiye franchise sağlamamaktadır. TAB Gıda’nın elinde bulundurduğu markalardan birini isterseniz, her şeyden önce finansal anlamda iyi durumda olmanız gerekmektedir. Genellikle dolar ile işlem yapan firma, Burger King franchise bedeli için de dolar üzerinden miktar belirlemiştir. Birçok ödül alan firma, The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri çatısı altında bu yıl da ödül almıştır. Fast food markaları arasında ‘Yılın İtibarlı Markası’ seçilen Burger King, TAB Gıda sayesinde her yıl birçok ödüle aday olmaktadır.

Burger King Franchise Alma Şartları

Burger King bayilik nasıl alınır sorusuna cevap vermeden önce, markanın franchise şartlarından bahsetmemiz gerekmektedir. Çünkü; şartlar karşılandığı takdirde Burger King bayiliği almak, oldukça kolaylaşmaktadır.

TAB Gıda, franchise başvuru yapan kişinin iş hayatında ve yönetiminde başarılı bir kişi olmasını istemektedir. Bu neden ile daha önce yapılan işler, mutlaka başvuru esnasında belirtilmelidir. Girişimci ruha sahipseniz, Burger King bayiliğini kolaylıkla alabilirsiniz.

burger-king-franchise
burger-king-franchise

Bu adımdan sonra gelen en önemli adım; markanın istediği franchise bedelidir. Burger King franchise bedeli 500.000 USD+KDV olarak belirlenmiştir. Ayrıca her ay yapılan ciro üzerinden %13 telif hakkı ücreti tahsil edilmektedir. Bu neden ile Burger King franchise işlemi, en başlarda maliyetli olarak görünebilmektedir.

Açmayı düşündüğünüz restoranın büyüklüğü, en az 300 m2 olmalıdır. Buna ek olarak ön cephe genişliği ve tavan yüksekliği gibi alanlara da dikkat edilmektedir. Ön cephe en az 6.5m geniş olmalı ve tavan yükseliği en az 2.90m olmalıdır. Ayrıca seçilecek restoran lokasyonu, TAB Gıda tarafından onaylanmalıdır. TAB Gıda, Burger King’in açılacağı lokasyon için de şartlar belirlemiştir. Restoran, okul, dershane, sinema ve alışveriş merkezi gibi yapılara yakın olmalıdır. Aranan şartlar arasında paradan sonra en çok bu konuya dikkat edilmektedir.

Burger King Bayilik Nasıl Alınır ?

Burger King’den bayilik almak için burgerking.com.tr/hakkimizda/franchising internet adresini ziyaret etmeniz gerekmektedir. Bu sayfada tüm franchise bilgileri yer almaktadır. (0212) 310 66 00 numaralı telefondan iletişime geçebililir veya franchise@tabgida.com.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz. Bu sayfada bulunan franchise başvuru formu ile aşamaları daha hızlı hale getirebilirsiniz. Formda yer alan bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurmanız ve göndermeniz gerekmektedir. TAB Gıda Franchise Departmanı, ilgili başvuruyu inceleyip geri dönüş gerçekleştirecektir.

Hayvancılığa %50 Hibe Desteği, Hibe Desteği Sağlanacak Alanlar

Yorum Yap

Yorum Yap