1. Ana Sayfa
  2. İş Fikirleri
  3. Bilgisayar Kullanmayı Bilenler İçin Ek İş Fikirleri

Bilgisayar Kullanmayı Bilenler İçin Ek İş Fikirleri

bilgisayar-kullanmayı-bilenler-için-iş-fikirleri

Bilgisayar kullanmayı bilen birçok kişi bulunmaktadır. Bilenler kadar, bilmeyenler de çoktur. Bu sebep ile bilgisayar kullanmayı bilenler için ek iş fikirleri adlı yazımızı hazırladık. Listemizde yer alan işler, hem bilgisayarı başlangıç seviyesinde bilenler hem de ileri seviye de bilenler için uygundur. İşler, internet üzerinden yapılacağı için cinsiyet önemli değildir fakat bazı şirketler kadın veya erkek olarak personel isteyebilmektedir.

Bilgisayar Kullanmayı Bilenler İçin Ek İş Fikirleri

Listemizde yer alan işleri, sermayesiz işler arasından seçmeye çalıştık. Bu sebep ile sadece kar etmiş olacaksınız.

sanal-asistan-olmak
sanal-asistan-olmak

Sanal Asistan Olmak

Sanal asistan işi, daha çok kadınların tercih edildiği bir iştir. Neredeyse her e-ticaret sitesinde görebileceğiniz canlı sohbet uygulamaları, arkasında birçok sanal asistanı barındırmaktadır. Sanal asistanlar, çalıştıkları site içerisinde yer alan her bilgiyi bilmek zorundadırlar. Sanal asistan, canlı destek hattına bağlanan bir kişiye tüm desteği sunabilmeli ve tüm sorulara cevap verebilmelidir. Sanal asistan olabilmek için temel düzeyde bilgisayar kullanabilmeniz yeterlidir. Bu iş, evden yapılabildiği için birçok kişi tercih etmektedir. Ayrıca tam zamanlı sanal asistan olarak çalışan birçok kişi bulunmaktadır. İşin rahat olması, insanların tercih etmesini sağlamaktadır. Durum böyle olunca sanal asistan ne kadar maaş alır gibi sorular, sorulmaya başlanmıştır. Sanal asistanlar, çalıştıkları kuruma göre farklı ücretler alabilmektedir. Kurumsal bir firmada çalışma fırsatı bulduysanız, asgari ücret bile alabilirsiniz. Birçok kişi, bu işe başladıktan sonra ek iş olarak değil, tam zamanlı olarak yapmaya başlamaktadır.

Veri Girişi Yapmak

İnternette yapılabilecek ek işler arasında, veri girişi yapmak da yer almaktadır. Veri, herhangi bir şey olabilir. Bir yazı, görsel, oyun veya dosya. Veri adeti yüksek ise, adet başı anlaşma yapabilir veya bu işi yapan şirketlerde maaşlı olarak çalışabilirsiniz. Esnek çalışmak isterseniz, forum sitelerine veya freelance iş platformlarına üye olabilirsiniz. Bionluk ve Sadeceon siteleri, iş alabileceğiniz siteler arasında yer almaktadır. Bu platformlarda piyasayı öğrenebilir ve iş için fiyat belirleyebilirsiniz.

stok-fotoğrafçılığı-yapmak
stok-fotoğrafçılığı-yapmak
Stok Fotoğrafçılığı Yapmak

Bu iş için sadece bilgisayar yeterli değildir. Aynı zamanda akıllı telefon veya fotoğraf makinenizin olması gerekmektedir. Çekeceğiniz fotoğrafları, bu iş için oluşturulmuş internet sitelerine yükleyecek ve para kazanacaksınız. Fotoğraflara, görsel efekt eklemeniz yararınıza olacaktır. Çünkü; birçok kişi güzel görünen görselleri satın almaktadır. Bu sitelere üye olmak ücretsizdir fakat bazı siteler, para çekerken komisyon almaktadır. Telifsiz görsel isteyen site sahipleri, bu siteleri tercih etmektedir. Özellikle yurtdışında çokça kullanılan bu siteler, dolar üzerinden ödeme yaptığı için daha karlı bir hal almaktadır. Stok fotoğrafçılığı yapmak ve stok fotoğrafçılığı yaparak para kazanmak istiyorsanız, hiç durmadan fotoğraf çekmeye ve yüklemeye hazır olun.

Kot Dükkanından Medya İmparatorluğuna Acun Ilıcalı adlı yazımızda Acun Ilıcalı ve hayatı hakkında bilgiler yer almaktadır.

Yorum Yap

Yorum Yap