İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Ek İşler
  3. Aşçılar İçin Ek İş Fikirleri, Aşçıların Yapabileceği Ek İşler

Aşçılar İçin Ek İş Fikirleri, Aşçıların Yapabileceği Ek İşler

aşçıların-yapabileceği-ek-işler

Aşçıların yapabileceği ek işler, pek fazla değildir. Durumun böyle olmasına ragmen en iyi ek işleri, sizlerle paylaşıyor olacağız. Aşçılar için ek iş fikirleri, başlıklı yazımızda yeni iş fikirleri karşınıza çıkmış olacak.

Aşçılar İçin Ek İş Fikirleri

Bu başlık altında aşçıların ek iş yaparak nasıl para kazanabileceğinden bahsedeceğiz. Bahsedeceğimiz iş fikirleri, doğru uygulandığı takdirde gelir elde etmenizi sağlayacaktır.

aşçılar-için-ek-iş-fikirleri
aşçılar-için-ek-iş-fikirleri

Yemek Tarifi Sitesi Açmak

İnternete biraz aşina olan bir aşçı, mutlaka yemek tarifi sitesi açmayı düşünmüştür. Çok fazla yemek tarifi sitesinin bulunması, size bu işten caydırmış olabilir fakat kesinlikle başlamalı ve devam etmelisiniz. Yemek tarifi sitesi açarak para kazanmak ve bu işi, ek iş olarak yapmak mümkündür. Herkesin uzman olduğu bir alan bulunmaktadır. Siz de buradan yola çıkarak, yemek tarifi sitesini bu alan üzerine oluşturabilirsiniz. Yemek tarifi sitesi olarak örnek verdik ama tatlı sitesi de açabilirsiniz. Bunların dışında sadece egzotik tarifler paylaşabilir ve farklı ülkelerin yemeklerini ve tariflerini paylaşabilirsiniz. Unutmayın! Bir işi yapmadan önce yapacağınız işi nasıl daha farklı yapabileceğinizi düşünmeniz gerekmektedir. Bu sayede ufkunuzu genişletir ve farklı olarak para kazanabilirsiniz. Bu işin maliyeti ortalama 200 TL civarındadır. Siteniz için ücretli bir tema kullanmak isterseniz, maliyet artacaktır. Siteyi açtıktan sonra tek yapmanız gereken; düzenli olarak tarif eklemek olmalıdır.

Yemek Sayfası Oluşturmak

Yemek sayfaları, günümüzde fazlasıyla izlenmekte ve bir yere gitmeden önce mutlaka bu sayfalara bakılmaktadır. Siz, oluşturacağınız bu sayfada hem tarif paylaşabilir hem de mekan gezebilirsiniz. Sayfanız büyüdükçe reklam alabilirsiniz. Hem gönderi paylaşmak için ücret isteyebilir hem de mekan gezme karşılığında ücret talep edebilirsiniz. Birçok kişi, bu sayede ek gelir elde etmek ve zaman ile bu işi tam zamanlı iş haline getirmektedir. Maddi olarak iyi bir dönem geçiyorsanız, gittiğiniz mekanda tanıtım karşılığı yemek anlaşması yapabilirsiniz. Bu şekilde gelir modellerinizi arttırabilir ve farklılaştırabilirsiniz. Bu işe başlamadan önce düzenli olarak içerik paylaşacağınızın sözünü, kendinize vermeniz gerekmektedir. Bu sayede kendinizi geliştirebilirsiniz. Yemek sayfaları ne kadar para kazanır, Instagram’da yemek sayfası açmak para kazandırır mı gibi sorulara, bu işi yapmaya başladıktan sonra kendiniz cevap verirsiniz.

yemek-kitabı-yazmak
yemek-kitabı-yazmak
Yemek Tarifi Kitabı Yazmak

Kitap yazma konusunda karar vermeniz gerekmektedir. Bu karar, kitabı nerede ve nasıl yayımlacağınız üzerinedir. Günümüz şartlarında elektronik ortamlar daha ön plandadır. Bu sebep ile matbaa aracılığ ile değil, e-kitap olarak kitap yazmanızı öneririz. Bu şekilde hem maliyeti az olacaktır hem de satış yapabileceğiniz platform sayısı artacaktır. Yazmayı düşündüğünüz kitap, kaliteli bir iş olarak ortaya çıkarsa yayın evleri kitabı basmak için teklif sunacaklardır. Her zaman bahsettiğimiz gibi bir iş fikrini farklılaştırmak ve geliştirmek, gelir modellerinizi de farklılaştıracaktır. Bu sayede yemek tarifi kitabı yazarak para kazanmak mümkün mü sorusuna yanıt vermiş olduk.

Pes Etmemenin Gücünü Gösteren Adam Jack Ma’nın hayatı için buraya tıklayın.

Yorum Yap

Yorum Yap