İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İş Fikirleri
  3. 2019 Yılında Satılabilecek 10 Trend Ürün

2019 Yılında Satılabilecek 10 Trend Ürün

2019-yılında-satilabilecek-10-trend-urun
11

Sizelere e-ticaret ve ticaret alanında güzel bir başlangıç ​​yapmak için, google’da en çok aranan 10 trend üründen oluşan bir liste hazırladık. Bu liste sayesinde son zamanlarda insanlar hangi ürünlere daha çok talep gösteriyor bilecek, bu yönde satış fikirleri geliştirebileceksiniz.

 2019 yılında Google.com.tr’de en çok aranan trend ürünler listesi;

1 – BAYAN KORSE

Piyasaya iç çamaşırı sektörüyle giriş yapan korse, şimdilerde farklı stiller yaratmak içinde kullanılan bir moda objesi haline geldi. Yaprak dökmeyen niş işler arasında iki yıldır trendleri zorlayan korse sektörü gelecek yıllarda da yerini koruyacağa benziyor. Tam, yarım, çıtçıtlı, selülit, bel, sırt, göbek inceltici gibi pek çok çeşitleri bulunan korsenin ürün yelpazesi giderek genişlemeye devam ediyor. Zayıf olduğu halde bile korse kullanan bayanlara rastlamayanınız yoktur büyük ihtimalle. Bu durum sektörün her yaştan ve kilodan bayana hitap ettiğinin oldukça açık bir göstergesidir.

2 – ERKEK EKOSELİ GÖMLEK

2018 Eylül ve Aralık trendlerinde istatistiksel olarak zirveye vuran diğer bir üründe ekoseli gömlek. Kışlık, yazlık ve baharlık kapüşonlu spor tasarımlarda kullanılan ekose,farklı tür ve modellerde erkek ekoseli gömlek havası trendleri zorlamıştır. Google Trend’de bunun kontrolünü yaptığınızda ne demek istediğimizi çok daha iyi anlayacaksınız. Ekose tercihi kış ve sonbaharla bütünleşmiş bir trend gibi görünse de baharlık üst giysilerde bu sezonda yerini koruyacak gibi durduğunu söylemek son derece mümkün.

3 – ATLETİK MODA UNSURLARI

Spor salonundan sokağa fırlamış gibi görünen bayanları görmüşsünüzdür. Bu kişiler Atletik modanın takipçisi olan kişilerdir ve hızla yayılmaktadır. Bu kategoride, sayısız renk ve stilde tişört, eşofman altı, tozluk, spor sutyen,şapka, kapriler ve ayakkabılar satabilirsiniz. Ayrıca bu nişi birkaç yöne götürebilirsiniz: bağımsız bir mağaza, moda nişinde bir ürün koleksiyonu olarak veya ürünlerinizi birçok spor alt kesiminden birinde pazarlayabilirsiniz.

4 – SEYAHAT AKSESUARLARI

Teknoloji ile birlikte seyahatlerde hız kazandı ve dünya haritasında gezilen alanlar üzerindeki çizikler hiç bu kadar çoğalmamıştı. Seyahat meraklıları için seyahat aksesuarlarını satabilmek adına bir blog başlatıp seyahat edilecek yerler hakkında makaleler hazırlayabilirsiniz. Hazırlanan blog sayfasındaki seyahat yerlerini gösteren bir harita üzerine, satılmak istenen ürünler yerleştirilerek daha cazip bir hale getirmekte mümkündür.

5 – OTOMOTİV AKSESUARLARI

Otomobiller giderek daha dijital hale geldikçe, dijital otomotiv aksesuarları tüketiciler arasında daha popüler hale gelmiştir. Motor hızını, su sıcaklığını, akü voltajını ve daha fazlasını gösteren araç projektörü gibi kullanışlı ürünler sürüşle ilgili önemli bilgileri yansıtırken, sürücülerin gözlerini yolda ayırmayarak araç kazalarını önlemeye yardımcı olur. Bu ve bunun gibi birçok ürün, revaçta olan iş alanlarımdan birini oluşturmaktadır.

6 – AKILLI SAATLER

Her yıl dünya çapında yaklaşık 1,2 milyar saat satılmakta ve bu sayı artmaya devam etmektedir. Geçen sene trend olan minimalist akıllı saatler 2019 içinde trend olmaya devam edecektir. Aralık ayı saat satışları için en yüksek ay olma eğilimindedir; yıl boyunca satışları bir saat mağazası ile sürdürürken, daha yüksek karlar elde etmek için yaz aksesuarını dâhil etmek akıllıca olur.

7 – MİNİMALİST TAKILAR

Bazı insanlar zarif ve küçük detaylı şeyleri tercih eder. Neyse ki, minimalist takılar, takı alanındaki çevrimiçi perakendeciler için güçlü bir satış büyümesi gösteriyor. Google Trend de bile, bu tür takılar için tüketicilerden daha sık, yüksek hacimli aramalar yapıldığını gösteriyor. 2021 yılına kadar beklenen büyüme oranı yıllık %2’lik bir orandır.

8 – ISITMALI YELEKLER

Snowboard, buz balıkçılığı, avcı veya havaalanı ekibi gibi dış mekân meraklıları ve işçileri muhtemelen gelecek kışta ısıtmalı bir yeleğe ihtiyaç duyacaklar. Bu trend ürün önceden belirlenmiş 25, 35 ve 45 santigrat derecede üç sıcaklığa kadar ısıtır ve ısınmaya başlaması yaklaşık üç saniye sürer. Google Trendleri bile bu ürün için güçlü arama hacmi artışı öngörmektedir. Bu yelek muhtemelen spor mağazalarında en iyi performansı gösterecektir.

9 – BİLEK BOTU

Ayakkabı nişinin 2023 yılına kadar yıllık %8,1’lik bir büyüme hızına sahip olması bekleniyor. Bilek botları şu anda arama ve satış açısından hız kazanırken, mağazanızda da tanıtabileceğiniz birçok başka ayakkabı ürünü vardır. Ayrıca, mağazanızı yalnızca ayakkabılarla sınırlamanıza gerek yoktur ve ayakkabı mağazasını bir ayakkabı kategorisini içerecek şekilde genişletmeye karar verebilirsiniz. Veya satış potanızı diğer mevsimlik aksesuarlarla genişletmeye karar verebilirsiniz.

10 – DURUŞ DÜZELTİCİ

Columbia Üniversitesi öncülüğünde yapılan bir araştırmada, ortalama olarak insanların uyanık yaşamlarının yaklaşık %77’sini oturma veya sedanter pozisyonda geçirdikleri tespit edilmiştir. Aynı pozisyonda masalarında çalışan çoğu kişi dizüstü bilgisayar kullanmakta ve bu da doğrudan önden aşağıya bakmalarına neden olmaktadır. Bir spinal cerrah olan Kenneth Hansraj, telefona bakmanın yol açtığı spinal değişiklikleri incelemiş ve duruş pozisyonlarının her geçen gün daha kötüye gittiğini bildirmiştir. Yani, bu duruş düzeltici gibi trend ürünlerini satmaya başlamak için şimdiden daha iyi bir zaman yok anlamına gelir.

Bazı ürünler kendini göstermese de pazarlarda kapış kapış gider ve son derece iyi bir kar sağlar. Google Trend hizmeti arama hacmi yüksek olan iş alanlarını tespit ederek işe koyulmak için en iyi bilgi sağlayacılarından biridir. Sizlere sıksık google trendleri takip etmenizi öneriyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap